Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Nafciarze bez litości w Tarnowie. W środę zagrają w Paryżu - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Wiadomości Gostynin W trzeciej kolejce PGNiG Superligi piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock pokonali w niedzielę w Tarnowie miejscową Unię 35:22 (16:11).

Po dwóch zwycięstwach w krajowych rozgrywkach oraz zwycięstwie w Lidze Mistrzów zespół z Płocka zmierzył się na wyjeździe z ekipą z Tarnowa, która miała na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Wisła rozpoczęła od bramki Dmitrija Żytnikowa, gospodarze odpowiedzieli bramką, ale po trzech trafieniach Nafciarzy już w 4. minucie było 4:1 dla Wisły. Po kwadransie tablica pokazywała wynik 5:10, czyli pięciobramkową przewagę gości, Spokojne grający Nafciarze po bramce Michała Daszka zeszli do szatni przy stanie 16:11.

Na początku drugiej połowy na trafienia Dawida Dawydzika i Daszka odpowiedzieli ambitni gospodarze odpowiedzieli bramką, ale gra wciąż była pod kontrolą gości. 13 minut przed końcem Wisła wygrywała już różnicą 10 trafień (27:17). Bardzo skuteczny, także z rzutów karnych, był Tin Lucin, MVP meczu.

Ostatecznie Wisła wygrała różnicą 12 bramek, a ostatnie trafienie było dziełem Marcela Sroczyka, bezbłędnego w tym meczu (4/4).

Już w środę 23 września w LM Wisła zagra w Paryżu z PSG (godz. 20:45, Eurosport).

Unia Tarnów - ORLEN Wisła Płock 23:35 (11:16)

Bramki dla Wisły: Lucin 8, Piroch 4, Sroczyk 4, Serdio 4, Daszek 3, Krajewski 3, Żytnikow 3, Perez 2, Dawydzik 2, Kosorotow 2

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.