Reklama

Reklama

PKN Orlen inwestuje w łańcuchy dostaw. Koncern chce lepiej zarządzać procesami logistycznymi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PKN Orlen inwestuje w łańcuchy dostaw. Koncern chce lepiej zarządzać procesami logistycznymi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin PKN Orlen usprawni procesy dostaw. Chodzi o wszystkie obszary działalności koncernu. Koncern inwestuje w innowacyjną platformę firmy Shippeo, której rozwiązania stosują m.in.w Coca-Cola, HBC, Carrefour czy grupie Renault.

Reklama

To piąta i największa do tej pory inwestycja bezpośrednia PKN Orlen, realizowana za pośrednictwem funduszu korporacyjnego Orlen VC. 

– Nasz fundusz korporacyjny Orlen VC w pierwszym roku swojej działalności zbudował portfel składający się z pięciu spółek technologicznych z całej Europy oraz dwóch zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Tym samym dołączyliśmy do zestawienia nie tylko największych, ale też najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - przekonuje Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. - Nieustannie szukamy ciekawych okazji inwestycyjnych, aby wspierać rozwój połączonej Grupy i rozwijać innowacyjność i technologie w każdym segmencie działalności.

Pierwszy rok działalności fundusz korporacyjny Orlen VC zamknął z siedmioma inwestycjami kapitałowymi w łącznej kwocie ponad 150 mln złotych. Poprzez najnowszą inwestycję w Shippeo, fundusz PKN Orlen  dołącza do grona globalnych funduszy venture capital - Battery Ventures, Nokia Growth Partners, ETF Partners, Bpifrance Digital Venture, SAP.io, LFX Venture Partners oraz Yamaha Motor Ventures. 

Jak przekonują w koncernie, technologia francuskiej spółki Shippeo, oferuje szeroki zakres funkcjonalności i narzędzi, które w ramach jednej platformy pomagają tworzyć bardziej wydajne, zautomatyzowane i zrównoważone procesy zarządzania łańcuchem dostaw, zwiększając współpracę wszystkich zaangażowanych stron.

Spółka obecnie monitoruje ponad 32 miliony przesyłek rocznie w 110 krajach.

– Widzimy jak procesy logistyczne w PKN ORLEN stają się coraz bardziej złożone – mówi Marek Garniewski, Prezes Zarządu Orlen VC.- Jest to znaczące wyzwanie, zwłaszcza w perspektywie połączenia z Grupami LOTOS i PGNiG. Zwiększona widoczność w łańcuchu dostaw to klucz do lepszego zarządzania naszymi operacjami i optymalizacji procesów.

Wśród zainteresowań inwestycyjnych Orlen VC znajdują się sektory technologiczne takie jak: petrochemia, energetyka (transformacja, efektywność, digitalizacja, OZE, magazynowanie), gospodarka o obiegu zamkniętym (recycling, gospodarowanie odpadami), cyberbezpieczeństwo, nowoczesny detal (automatyzacja procesów zakupowych i digitalizacja sprzedaży i logistyki), biopaliwa drugiej generacji, nowoczesne materiały, nowa mobilność, cyfryzacja (software, IOT), oraz przemysł 4.0.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy