Reklama

Reklama

Prawie pół miliona dofinansowania. Rządowe środki trafią do gostynińskiego MOPS-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Prawie pół miliona dofinansowania. Rządowe środki trafią do gostynińskiego MOPS-u - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Ponad 436 tys. zł otrzyma Gostynin w ramach rządowego dofinansowania. Jak poinformował urząd miasta, MOPS otrzyma środki w ramach dwóch programów.

Reklama

Gostyniński MOPS wnioskował o wsparcie w ramach dwóch programów. To „Opieka Wytchnieniowa - edycja 2022 ” oraz „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2022. Wojewoda Mazowiecki przedstawił listę gmin, których wnioski zweryfikował i zatwierdził Minister Rodziny i Polityki Społecznej - Gostynin się na nich znalazł.

Jak wylicza gostyniński magistrat, na program "Opieka Wytchnieniowa", miasto otrzyma 124 848,00 zł (co stanowi 100 proc. wnioskowanej kwoty).

- Program ten adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniem niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej, zwanych dalej - tłumaczą w urzędzie. 

Na program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"  miasto pozyskało 312 150,60 zł (także 100 proc. wnioskowanej kwoty). 

- Głównym celem programu jest wprowadzenie usług asystenta. Ma to być wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym dla potrzebujących. To dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności - wyjaśniają w magistracie.

Burmistrz dziękuje Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gostyninie za złożenie wniosków i pozyskane środki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy