Reklama

Reklama

Ranking Perspektyw 2022. Które szkoły w Płocku są najlepsze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Ranking Perspektyw 2022. Które szkoły w Płocku są najlepsze? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Małachowianka poprawiła swój zeszłoroczny wynik, podobnie jak III LO. Słabiej wypadła Jagiellonka.

Reklama

Portal "Perspektywy" od lat prowadzi ranking szkół średnich w całej Polsce. Przy jego tworzeniu pod uwagę brane są: 

  • sukcesy szkoły w olimpiadach,
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Na 25 proc. oceny wpływa mają wyniki z 43 ogólnopolskich olimpiad oraz 18 międzynarodowych olimpiad. 30 proc. wyniku to wyniki maturalne z egaminów pisemnych z przedmiotów obowiązkowych, a 45 proc. to wyniki maturalne z egzaminów pisemnych z przedmiotów obowiązkowych. 

W tym roku w Polsce najlepsze okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajęło Akademickie LO w Toruniu, a podium uzupełniło XIII LO w Szczecinie. 

W Płocku kolejny rok z rzędu bezkonkurencyjna okazała się Małachowianka - 98. miejsce w kraju z wynikiem 54.91. Rok temu LO im. Stanisława Małachowiskiego sklasyfikowano na 99. pozycji. Miejsce w czołowej 200 zagwarantowało szkole złoty znak jakości Perspektyw. 

Na 259. pozycji można znaleźć III LO im. Marii Dąbrowskiej - placówka uzyskała wskaźnik 46.96. Rok temu szkoła była 287. w rankingu. Ostatnim płockim liceum, które załapało się do top 1000 w kraju, jest Jagiellonka - wynik 34.5 dał szkole 886. miejsce (rok temu 550. pozycja).

Biorąc pod uwagę tylko województwo mazowieckie, Małachowianka jest 31. III LO w województwie jest na 67. miejsu, a Jagiellonka na 179. Do rankingu wojewódzkiego załapały się jeszcze VII LO (199. miejsce), V LO (202. miejsce) i Niepubliczne LO SMS Piłki Ręcznej w Polsce (208. miejsce). 

Osobny jest ranking maturalny - tu znaleźć można znaleźć dwa płockie licea. Na 95. miejscu sklasyfikowano Małachowiankę (w 2021 101. miejsce), a na 252. pozycji znalazło się III LO (w 2021 281. miejsce). 

Wśród techników w kraju bezkonkurencyjne okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczewie. Drugie miejsce przypadło Technikum Mechatronicznemu nr 1 w Warszawie, a na ostatni stopień podium przypadł Technikum Łączności nr 14 w Gdańsku. Jedyną płocką placówką, która została sklasyfikowana jest Technikum Zespołu Szkół Centrum Edukacji - 39. pozycja w kraju. 

Wyniki zeszłorocznego rankingu można znaleźć tutaj

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy