Reklama

Reklama

Rekordowa liczba zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Ile z naszego regionu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Rekordowa liczba zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Ile z naszego regionu? - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin To już teraz rekordowa edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W ramach BOM wpłynęło aż 475 projektów. Wśród nich są też pomyły z naszego regionu. Teraz czas na ocenę i głosowanie.

Reklama

Jak podają w samorządzie województwa, wśród zgłoszonych pomysłów 113 to propozycje z puli ogólnowojewódzkiej. 

- Wiemy już, że udało nam się pobić w tym roku rekord, a tak naprawdę nie nam, tylko mieszkańcom Mazowsza – przekonuje Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego. - To pokazuje, że coraz lepiej rozumiemy, czym jest Budżet Obywatelski Mazowsza, coraz łatwiej przychodzi nam tworzenie projektów, a co najważniejsze mamy coraz więcej pomysłów.

Najwięcej projektów złożyli mieszkańcy subregionu siedleckiego. Są jednak także pomysły z okolic Płocka. Jak wyliczają w samorządzie województwa, zgłoszono 29 takich propozycji. W ramach BOM wpłynęło w sumie: 

  • 67 projektów z podregionu siedleckiego;
  • 57 projektów z podregionu warszawskiego wschodniego;
  • 49 projektów z podregionu radomskiego;
  • 41 projektów z podregionu warszawskiego zachodniego;
  • 31 projektów z podregionu ciechanowskiego;
  • 31 projekty z podregionu ostrołęckiego;
  • 29 projektów z podregionu płockiego;
  • 29 projektów z podregionu żyrardowskiego;
  • 28 projektów z Warszawy. 

Spośród wszystkich projektów zgłoszonych do BOM-u najwięcej, bo aż 128 dotyczyło kultury, ochrony zabytków i opieki nad nimi. Drugimi najczęściej zgłaszanymi przedsięwzięciami były te związane z edukacją publiczną (81 projektów) oraz z promocją i ochroną zdrowia (79 projektów). Nieco mniej, bo 68 pomysłów wpłynęło w kategorii kultura fizyczna i turystyka, a 43 dotyczyły transportu zbiorowego i dróg publicznych. 

W kategoriach ochrona środowiska i bezpieczeństwo publiczne wpłynęło po 17 projektów. 14 przedsięwzięć dotyczy pomocy społecznej i 11 zagospodarowania przestrzennego. Najmniej projektów wpłynęło w kategoriach wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (10 projektów), modernizacji terenów wiejskich (4 projekty) oraz polityki prorodzinnej (3 projekty).

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy