Reklama

Reklama

Remont strażnic OSP i zakup wozów strażackich. Mazowsze wspiera druhów z okolic Gostynina

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Remont strażnic OSP i zakup wozów strażackich. Mazowsze wspiera druhów z okolic Gostynina - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Jednostki OSP z regionu otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Decyzją radnych województwa mazowieckiego, wsparcie skierowane zostanie także na modernizację strażnic. Na ten cel Mazowsze przeznacza ponad 2 mln zł.

Reklama

Z tych środków skorzystają 32 jednostki OSP w subregionie płockim. Kupione zostaną nowe, lekkie lub ciężkie wozy bojowe dla 10 ochotniczych straży pożarnych. Tylko na ten cel samorząd województwa przeznaczy 1,3 mln zł. Środki te trafią także do jednostek z powiatu gostynińskiego.

– Mazowieccy druhowie od lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe - przypomina Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - W tym roku do jednostek OSP z Mazowsza trafi 111 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych za ponad 15 mln zł. Mamy świadomość, że ta pomoc dla wielu samorządów jest jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP.

Jednostki OSP z regionu Gostynina otrzymają też wsparcie na modernizację lub remont strażnic. Gminy, które ubiegały się o środki na ten cel mogły otrzymać 40 tys. zł. W sumie samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 780 tys. zł.

Dofinansowanie na remont strażnicy otrzymały jednostki OSP z miejscowości:

  • Leśniewice,
  • Wólka,
  • Józefów.

Z kolei wozy do następujących OSP z powiatu gostynińskiego:

  • Gostynin,
  • Szczawin Kościelny.

Na realizację programu „Mazowsze dla straży pożarnych” w naszym województwie sejmik przeznaczył w sumie 23 mln 500 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy