Reklama

Reklama

Szpital na Winiarach wznawia odwiedziny pacjentów. Są jednak ograniczenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Szpital na Winiarach wznawia odwiedziny pacjentów. Są jednak ograniczenia - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku wznawia odwiedziny pacjentów. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną wizyty odbywać się będą z pewnymi ograniczeniami. Jakimi?

Reklama

Jak podają w placówce na Winiarach, odwiedziny zostają wznowione od piątku, 4 marca, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Goście mogą dostać się na teren szpitala tylko wyznaczonym dla pacjentów wejściem. Na terenie placówki należy zdezynfekować ręce oraz poddać się pomiarowi temperatury ciała. Ponadto, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, trzeba nosić maseczki zasłaniające usta i nos, a po wejściu na oddział konieczna jest ponowna dezynfekcja rąk.

Wprowadzono również dzienny limit osób i czas trwania odwiedzin pacjenta. U chorego może przebywać w jednym czasie tylko 1 osoba (w szczególnych, uzasadnionych przypadkach 2 osoby), a czas wizyty to maksymalnie pół godziny. 

Odwiedziny mogą odbywać się w godzinach:

  • poniedziałek-piątek: 15:00-18:00;
  • sobota-niedziela: 14:00-18:00.

 

Wizyty u pacjentów z potwierdzonym zakażeniem lub podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2 w dalszym ciągu są niemożliwe.

- W wyjątkowych sytuacjach, które uzasadniają konieczność spotkania pacjenta z osobą bliską, lekarz danego oddziału może wydać zgodę na odwiedziny, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, w trakcie czasowego wstrzymania odwiedzin na danym oddziale - podają w szpitalu.

Zasady przebywania rodzica lub opiekuna z hospitalizowanym dzieckiem pozostają bez zmian.

W szpitalu przypominają też, że istnieje możliwość przekazywania niezbędnych artykułów osobom hospitalizowanym, a także pozyskiwania drogą telefoniczną, przez osoby uprawnione, informacji o stanie zdrowia pacjentów. Książka kontaktów telefonicznych dostępna jest na stronie szpitala.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy