Reklama

Reklama

Urząd wypowiedział umowę dzierżawy Zalewu Piechota. Stowarzyszenie apeluje do wójta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota

Urząd wypowiedział umowę dzierżawy Zalewu Piechota. Stowarzyszenie apeluje do wójta - Zdjęcie główne

foto FB Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Urząd Gminy Gostynin wypowiedział umowę dzierżawy zalewu, z którego Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota korzysta, i o które dba od lat. W stowarzyszeniu nie kryją oburzenia i pytają o powody tej decyzji.

Reklama

W piątek, 3 lutego, do siedziby stowarzyszenia wpłynęło pismo, będące wypowiedzeniem umowy dzierżawy. Jak czytamy w dokumencie, parafowanym przez Edmunda Zielińskiego, wójta gminy Gostynin:

- Jako wydzierżawiający […] wypowiadam umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, tj. ze skutkiem na dzień 31.03.2023. Wskazuję równocześnie, że protokolarne przejęcie przedmiotu dzierżawy nastąpi niezwłocznie po rozwiązaniu umowy.

W stowarzyszeniu nastąpiło duże poruszenie. Wydano też oficjalny komunikat, w którego treści poproszono  o wstrzymanie darowizn na 2023 rok. - Odnośnie tych, co już dokonali darowizn poinformujemy w osobnym komunikacie – czytamy na stronie facebookowej „Miłośników Zalewu Piechota”.

Pod wiadomością rozgorzała dyskusja. Wskazywano w niej na niewątpliwe zasługi stowarzyszenia w ratowaniu tego miejsca. To przecież jego członkowie mieli m.in. oczyścić zalew i go zarybić, przywracając to niegdyś zapomniane miejsce do życia.

- To miejsce dopiero co zaczęło żyć od nowa i co teraz? Znowu to niewątpliwie urokliwe miejsce będzie zapuszczonym stawem – pisze pani Beata. - Najłatwiejszy sposób na przejęcie czyjejś pracy. „Ktoś” zrobił bo mi się nie chce a potem mu zabiorę – dodaje pan Damian. - Barak słów, jak tak można – wtóruje pani Agnieszka.

Stowarzyszenie wydało oficjalny komunikat. Przygotowano pismo, które we wtorek, 7 lutego, zostało wysłane do wójta gminy.

- Zwracam się […] o wyznaczenie terminu spotkania władz gminy z członkami stowarzyszenia – pisze prezes Dariusz Szymański w liście do wójta. - Tematem spotkania: omówienie przyczyn otrzymanego wyprowadzenia, negocjacje w sprawie poniesionych kosztów przez członków w 2023 roku […] ustalenie co dalej z przyszłością Zalewu Piechota.

Podczas spotkania sternik stowarzyszenia chce rozmawiać także na temat umowy, którą zawarto z urzędem marszałkowskim, dotyczącą zakupu i montażu lamp solarnych nad zalewem.

- Kto wróci pieniądze z uwagi na niewywiązanie się z zawartej umowy? - pyta Szymański. - W jaki sposób gmina rozliczy się ze stowarzyszeniem za wkład finansowy poniesiony na zarybianie? - dopytuje.

Członkowie stowarzyszenia zapewniają, że dostosują się do wyznaczonego terminu przez wójta gminy Gostynin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy