Reklama

Reklama

Uwaga mieszkańcy Gostynina, możecie zostać Super W! Szlachetna Paczka potrzebuje wolontariuszy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szlachetna Paczka

Uwaga mieszkańcy Gostynina, możecie zostać Super W! Szlachetna Paczka potrzebuje wolontariuszy - Zdjęcie główne

foto Szlachetna Paczka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Już za chwilę startuje kolejna odsłona Szlachetnej Paczki. Cyklicznej akcji, które ma na celu pomoc osobom potrzebującym. Bez wolontariuszy jednak spełnienie tej misji jest niemożliwe. Pomóc mogą wszyscy. Jak?

Reklama

Jak przekonują w inicjatywie, bez wolontariuszy nie możliwe będzie dotarcie do osób potrzebujących wsparcia. Teraz jest okazja na to, by do Szlachetnej Paczki dołączyć i pomóc poznać historię wielu ludzi. Pomóc nieść im pomoc. Jedna z nich to historia pani Sylwii.

– Kobieta z mężem bardzo cieszyła się na wieść o tym, że już niedługo na świat przyjdzie ich wymarzona córeczka – opowiada Joanna Sadzik, szefowa stowarzyszenia Wiosna, organizująca akcję "Szlachetna Paczka". - Gdy Zosia się urodziła, okazało się, że będzie dziewczynką z niepełnosprawnością intelektualną. Po kilku miesiącach mąż pani Sylwii odszedł. Kobieta została bez środków do życia, ze złamanym sercem. Gdy po jakimś czasie stanęła na nogi i znalazła pracę, przyszła pandemia. Najpierw zmniejszono pani Sylwii etat, a w końcu zwolniono ją z pracy. Kobieta nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc.Takich osób są tysiące, docierają do nich wolontariusze Szlachetnej Paczki. Bez Ciebie nie będziemy mogli pomóc - przekonuje

Jak podają w organizacji, z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 8 tys. rodzin, to o 60% mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 1600 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji.

Bez wolontariuszy mądra pomoc nie jest możliwa, dlatego w Szlachetnej Paczce szukają nowych osób – także wśród mieszkańców Gostynina. 

- To oni docierają do rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji – argumentują w stowarzyszeniu Wiosna. - Zostając wolontariuszem, możesz zmienić ich historie, przywrócić siłę i godność, odnaleźć radość czy pewność siebie. 

Co zrobić by zostać Super W? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Wolontariuszem może zostać każdy i z powiedzeniem łączyć pomoc potrzebującym z nauką, pracą i obowiązkami codzienności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy