Reklama

Reklama

W powiecie gostynińskim powstało Centrum Integracji Społecznej. Na Mazowszu jest ich już 13

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

W powiecie gostynińskim powstało Centrum Integracji Społecznej. Na Mazowszu jest ich już 13 - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Centra Integracji Społecznej powstają, by wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Są wsparciem m.in. dla osób zmagających się z uzależnieniem, z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne. Podpisano dwie umowy w sumie na ponad 4,4 mln zł. Najnowsze powstają w powiatach gostynińskim i lipskim.

Reklama

Centra integracji społecznej (CIS) z założenia są miejscami, w których wsparcie otrzymują osoby z grup zagrożonych marginalizacją – chociażby w kryzysie bezdomności, długotrwale bezrobotne, uzależnione, chore psychicznie.

– Na Mazowszu sukcesywnie otwieramy nowe centra integracji społecznej - mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Ich misją jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. To mają być działania długofalowe, które zmienią postawę tych osób, pozwolą im na nowo, inaczej funkcjonować w środowisku. 

Fundacja Mocni Mocą Nadziei otrzymała ponad 2,3 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego na uruchomienie w Gostyninie miejsca, w którym uczestnicy znajdą zatrudnienie, ale też edukację i wsparcie psychologiczne.

CIS będzie prowadził warsztat ogrodniczo-porządkowy (aranżacja i sprzątanie ogrodów, pielęgnacja przestrzeni zielonej przydomowej i miejskiej, prowadzenie szkółki roślinnej i ekoogrodu), stolarski (produkcja drobnych mebli ozdobnych) gastronomiczny (produkcja żywności z dowozem) i wydarzeń eventowych (organizacja wydarzeń ukierunkowanych na rekreację, sport, aktywność, animację wolnego czasu). Niektóre warsztaty będą odbywać się na terenie powiatu płockiego w gminie Brudzeń Duży.

Z założenia projektem objętych ma być dwudziestu uczestników.  Placówka ma zostać uruchomiona już 1 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy