Ogród znajduje się przy ul. Dobrzykowskiej 59 i jest największy z płockich ogrodów, ma w sumie ponad 60 ha! Znajduje się tu ponad 840 działek (35 ha) a także drogi, alejki, pasieka i place.
Jubileusz rozpoczął się mszą św. w intencji działkowców w kościele św. Benedykta w płockim Radziwiu.
Następnie, już na terenie ogrodu, prezes Nadwiślańskiego Mieczysław Sitek przywitał działkowców i zaproszonych gości, były także sympatyczne wstawki muzyczne, m.in. nawiązujące tematyką właśnie do ogrodów.
Całość z uśmiechem na ustach, zarażającym innych poprowadziła Roma Ludwicka, znana wielu płocczanom choćby z pracy w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, gdzie w latach 1987-2007 byłą dyrektorką.
Były również prezenty i upominki od gości dla ogrodu, m.in. Tomasz Kominek (dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego) wraz z Anną Derlukiewicz przekazali w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika list gratulacyjny i dyplom uznania w podziękowaniu za całokształt działalności na rzecz popularyzowania tradycji ruchu działkowego oraz cenny wkład wniesiony w rozwój terenów zielonych na Mazowszu.
W imieniu prezydenta Płocka gratulacje i życzenia złożyła Maja Syska- Żelechowska, dyrektorka Wydziału Kształtowania Środowiska w Urzędzie Miasta Płocka, był także puchar od zrzeszenia mazowieckich działkowców.
Dzieci odebrały nagrody za najpiękniejsze prace w konkursie plastycznym, chętnie korzystały z dmuchańca, była wata cukrowa i zabawa z mydlanymi bańkami. Spore grono działkowców otrzymało gratulacje i odznaczenia za swoją pracę.
A po części oficjalnej nadszedł czas na dania ciepłe, smakołyki z grilla i zabawę integracyjną przy muzyce.
Patronem medialnym uroczystości był m.in. Portal Płock.
Dodajmy, że historia ogrodu sięga roku 1978, gdy na mocy decyzji Krajowej Rady i Wojewódzkiego Związku Pracowniczych Ogrodów Działkowych powstał na terenie Radziwia Pracowniczy Ogród Działkowy „Nadwiślański” w Płocku. Plan zagospodarowania obejmował działki po 400 mkw. oraz tereny wspólne i rekreacyjne. Niestety wielka powódź w 1981 r. zahamowała realizację przyjętego planu zagospodarowania oraz zniszczyła wiele altan i nasadzeń.
Przez lata pracowano nad przywróceniem ogrodowi blasku, obecnie jest on świetnym miejscem do odpoczynku, rekreacji i hobbystycznej pracy związanej m.in. z warzywami i owocami dla dużej grupy płocczan.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.