Reklama

12 listopada dniem wolnym. Co będzie otwarte?

Opublikowano:
Autor:

12 listopada dniem wolnym. Co będzie otwarte? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pewnym już jest, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, jednak nie dla wszystkich. Dlatego sprawdzamy, które punkty usługowe czy handlowe będą otwarte.

Pewnym już jest, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, jednak nie dla wszystkich. Dlatego sprawdzamy, które punkty usługowe czy handlowe będą otwarte.

Posłowie przegłosowali już, że najbliższy poniedziałek będzie świętem państwowym. Ustawa już została podpisana przez prezydenta. Zdaniem rządu, to pewnego rodzaju rekompensata za to, że w tym roku Święto Niepodległości wypada w niedzielę. Na 12 listopada rozciągnięto ustawowy zakaz handlu w niedzielę i dzień świąteczny.

W tym dniu normalnie mogą pracować placówki Poczty Polskiej, jednak...

- Większa część naszej sieci 12 listopada będzie nieczynna. Obsługiwać klientów będą placówki całodobowe oraz te, które czynne są w tzw. niedziele niehandlowe – wyjaśniła dla portalu  finanse.wp.pl Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

Zapowiedziano także, że dziś (8 listopada) na stronie internetowej Poczty Polskiej pojawi się lista placówek, które 12 listopada będą pracowały. Jak dotąd (godz. 12.50) taka lista się nie pojawiła.
12 listopada mogą pracować także kina, dla których dni wolne od pracy to zwykle okres „największych żniw”. Stąd też należy przypuszczać, że niewiele z tych punktów zdecyduje się na skorzystanie z dnia wolnego. 
W dniu 12 listopada czynne będą też szpitale i przychodnie, a także stacje benzynowe.

Lista branż, które mogą pracować w najbliższy poniedziałek.

apteki (rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia)
gastronomia (restauracje, puby, kawiarnie)
kina
małe sklepy spożywcze (jeśli handlował będzie właściciel)
piekarnie
stacje benzynowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE