Reklama

Akcja "EDWARD" w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Akcja "EDWARD" w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death – EDWARD) organizowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL. Również gostynińscy policjanci wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 aktywnie włączyli się w akcję.

21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death ? EDWARD) organizowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ? TISPOL. Również gostynińscy policjanci wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 aktywnie włączyli się w akcję.

Wczoraj, w ramach działań „EDWARD" gostynińscy policjanci odwiedzili dzieci z Akademii Przedszkolaka, aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach na drogach i na co dzień. Również uczniowie z SP nr 3 aktywnie włączyli się w organizację pikiety nawołującej do założeń programu „EDWARD". Wyposażeni w transparenty wraz z policjantami przekonywali, że zmniejszanie prędkości nawet o kilka kilometrów na godzinę, upewnienie się o możliwości bezpiecznego wykonania manewru czy przejścia przez ulicę ma realny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Ponadto w ramach kontroli policjanci będą przekazywali „Deklarację/obietnicę dotyczącą bezpieczeństwa na drogach".

Akcja EDWARD promuje „wizję zero" przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września br. Z całą pewnością założenie to będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE