Reklama

Atak grypy w powiecie. Liczba chorych rośnie błyskawicznie, to początek epidemii?

Opublikowano:
Autor:

Atak grypy w powiecie. Liczba chorych rośnie błyskawicznie, to początek epidemii? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydawało się, że grypa z powiatem gostynińskim obejdzie się łaskawie. Nic bardziej mylnego. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia sanepid odnotował ponad 100 zachorowań i podejrzeń na grypę i infekcje grypopodobne, czyli dwukrotnie więcej niż na początku miesiąca. Czy końcówka zimy przyniesie epidemię?

Wydawało się, że grypa z powiatem gostynińskim obejdzie się łaskawie. Nic bardziej mylnego. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia sanepid odnotował ponad 100 zachorowań i podejrzeń na grypę i infekcje grypopodobne, czyli dwukrotnie więcej niż na początku miesiąca. Czy końcówka zimy przyniesie epidemię?

Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, w okresie od 16 do 22 lutego zgłoszono i zarejestrowano 111 zachorowań i podejrzeń na grypę i Infekcje grypopodobne, w tym 31 zachorowań dzieci w wieku od O do 14 lat oraz 80 zachorowań osób w wieku 15 — 64 lata.

To dużo więcej niż od 1 do 15 lutego, kiedy zgłoszono i zarejestrowano 58 zachorowań i podejrzeń zachorowań, w tym  17 zachorowań dzieci w wieku od 5 do 14 lat oraz 41 zachorowań osób w wieku 15 – 64 lata.

W okresie od 1 października 2017r. do 22 lutego 2018 r. łącznie zarejestrowano natomiast 255 zachorowań, w tym 1 osobę hospitalizowano (objawy ze strony układu oddechowego).


Przebieg choroby: Grypa różni się od przeziębienia. W większości przypadków zarówno w przeziębieniu, jak i w grypie rozwój choroby jest szybki. Średnio po 48 godzinach pojawiają się objawy - w obu chorobach objawy trwają około 2-4 dni, przy czym w przypadku przeziębienia choroba najczęściej trwa ok. tygodnia, a w przypadku grypy ok 1-2 tygodni. Sam przebieg choroby w przeziębieniu jest łagodny i dominują objawy miejscowe infekcji górnych dróg oddechowych, natomiast w grypie przebieg może być od łagodnego po ciężki i na pierwszy plan wybijają się objawy ogólnoustrojowe o dużym nasileniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE