Reklama

Augustyniak vs Kalinowski. Kto okłamuje mieszkańców?

Opublikowano:
Autor:

Augustyniak vs Kalinowski. Kto okłamuje mieszkańców? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mocne oskarżenia pod adresem Pawła Kalinowskiego kieruje Roman Augustyniak. Szef gostynińskich struktur Platformy Obywatelskiej zarzuca burmistrzowi, że ten okłamuje opinię publiczną przypisując sobie cudze zasługi. Burmistrz odpiera zarzuty i wyjaśnia, że jego adwersarz po raz kolejny szuka dziury w całym.

Mocne oskarżenia pod adresem Pawła Kalinowskiego kieruje Roman Augustyniak. Szef gostynińskich struktur Platformy Obywatelskiej zarzuca burmistrzowi, że ten okłamuje opinię publiczną przypisując sobie cudze zasługi. Burmistrz odpiera zarzuty i wyjaśnia, że jego adwersarz po raz kolejny szuka dziury w całym.

Chodzi o wypowiedź P. Kalinowskiego zamieszczoną w ostatnim wydaniu gostynińskiego biuletynu magistratu i dotyczącą I edycji budżetu obywatelskiego.

 - Urząd Miasta podjął starania w celu pozyskania działki pod lokalizację placu zabaw i siłowni plenerowej na Osiedlu Zalesie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - poinformował w biuletynie burmistrz.

Wypowiedź ta to zdaniem Romana Augustyniaka nic innego jak stek bzdur, a swoją opinią podzielił się na portalu społecznościowym.

- Panie Burmistrzu Pawle Kalinowski dużo mówi Pan o pomawianiu, pisaniu nieprawdy i manipulacjach nie pokazując przy tym żadnych dowodów ...tu Pan je ma. Zacytowana przeze mnie na początku Pana wypowiedź jest zwyczajnym kłamstwem, Kłamie Pan, robiąc to w pełni świadomie (pisownia oryginalna) - grzmi w internecie szef gostynińskiej platformy.

Jak twierdzi Augustyniak, urząd nie podjął żadnych starań, by pozyskać działkę pod plac zabaw na osiedlu Zalesie.

- Starania w pozyskaniu działki od Urzędu Marszałkowskiego podjął lider projektu Konrad Szyperski i Ja we własnej osobie [...] Inicjatywa nieformalna do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie wyszła od nas, od osób, które zbierały podpisy pod wnioskiem o plac zabaw, a formalne pismo do Zarządu Województwa wystosowała Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gostynina, Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska. - zapewnia R. Augustyniak.

Paweł Kalinowski nie pozostaje jednak dłużny.

- Te oskarżenia to szukanie dziury w całym. Nie neguję tego, że pani Rędzikowska, pan Augustyniak i pan Szyperski wyszli z inicjatywą pozyskania działki, lecz ja, jako burmistrz również musiałem skierować pismo do Urzędu Marszałkowskiego, inaczej realizacja nie byłaby możliwa. Przecież w biuletynie zawarta jest informacja na ten temat, na temat działań liderów, czyli wspomnianych członków IdG. Trzeba czytać ze zrozumieniem - ripostuje P. Kalinowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE