Reklama

Aż sześć prób oszust "na policjanta": pracownicy banków wykiwali złodziei

Opublikowano:
Autor:

Aż sześć prób oszust "na policjanta": pracownicy banków wykiwali złodziei - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj gostynińska policja otrzymała zgłoszenia o sześciu próbach oszustwa metodą „na policjanta". Na szczęście właściwa postawa osób starszych i pracowników banków spowodowała, że oszuści zostali odprawieni z kwitkiem.

Wczoraj gostynińska policja otrzymała zgłoszenia o sześciu próbach oszustwa metodą ?na policjanta". Na szczęście właściwa postawa osób starszych i pracowników banków spowodowała, że oszuści zostali odprawieni z kwitkiem.

Jak wynika ze zgłoszeń przestępcy po raz kolejny chcieli doprowadzić osoby starsze do wydania im pieniędzy. Metoda jak zawsze była ta sama. Przestępcy z potencjalnymi ofiarami kontaktowali się telefonicznie i próbowali ustalić, czy mają konta bankowe, które w ich ocenie mogą być zagrożone. Tym razem z osobami starszymi kontaktowała się kobieta, która przedstawiała się za policjantkę. Właściwa postawa osób starszych oraz pracowników gostynińskich banków sprawiła, że złodziejom podstęp się nie udał.

Jak widać pomimo wielu ostrzeżeń i nagłaśniania takich spraw w mediach, przestępcy cały czas próbują okradać osoby starsze metodą na tzw. „wnuczka, policjanta, hydraulika". Dlatego gostynińska policja raz jeszcze apeluje o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy osobom nieznajomym.

- Zawsze prosimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania i weryfikowania uzyskanych informacji. Przypominamy, że Policja nigdy nie może żądać przekazania pieniędzy. Każdy przypadek próby oszustwa prosimy zgłaszać. Ponadto z uwagi na to, że osoby starsze często mają utrudniony dostęp do mediów i nie zawsze dociera do nich przekaz na temat sposobu działania oszustów prosimy, aby w rozmowach przestrzegać je o przestępcach mogących chcieć okraść ich z pieniędzy wykorzystując ich łatwowierność - apelują policjanci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE