Reklama

Będą ławki odporne na... wandali

Opublikowano:
Autor:

Będą ławki odporne na... wandali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siadasz, ładujesz i zupełnie za darmo korzystasz z dobrodziejstw wirtualnego świata, a w tym czasie twój jednoślad czeka na ciebie ulokowany na widełkach. Innymi słowy - już niebawem Gostynin wzbogacić się ma o nowoczesne ławki solarne wyposażone m.in w porty USB, stojaki na rowery i przy tym niemal nie do zniszczenia. O to zadbać mają władze powiatu.

Siadasz, ładujesz i zupełnie za darmo korzystasz z dobrodziejstw wirtualnego świata, a w tym czasie twój jednoślad czeka na ciebie ulokowany na widełkach. Innymi słowy - już niebawem Gostynin wzbogacić się ma o nowoczesne ławki solarne wyposażone m.in w porty USB, stojaki na rowery i przy tym niemal nie do zniszczenia. O to zadbać mają władze powiatu.

 

Ławka solarna jest wyposażona w panel słoneczny i wejście USB (do ładowania telefonu potrzebny jest własny kabel). Co więcej, tego typu ławki są ekologiczne, dostarczają energię ze słońca, więc nie emitują dwutlenku węgla, zbudowane są ze stali i drewna i wyposażone w stojak na rowery. Mówi się o nich, że są odporne na wandali, gdyż panel fotowoltaiczny jest pokryty szkłem hartowanym). Pomysł doskonale przyjął się już w Tarnobrzegu, jeszcze tego lata montaż ławek solarnych zaplanowano w Białymstoku. Koszt jednej ławki wynosi ok. 13 tys. zł.

Na ten cel starostwo powiatowe w Gostyninie zabezpieczyło 31,5 tys. zł - cała suma zostanie pokryta ze środków własnych. Temat został poruszony podczas ostatniej, piątkowej sesji powiatowej. W Gostyninie stanąć mają 2 ławki solarne. Jedna z nich zostanie umieszczona przy budynku starostwa przy ulicy Dmowskiego, druga natomiast przy ulicy 3 Maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE