Reklama

Będą nieść pomoc dzieciom

Opublikowano:
Autor:

Będą nieść pomoc dzieciom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie zacznie działać „Zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka”. To nowa, dotychczas nie funkcjonująca w Gostyninie forma wsparcia dla dzieci od chwili wykrycia niepełnosprawności, aż do podjęcia nauki w szkole.

Od 1 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno?Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie zacznie działać ?Zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka?. To nowa, dotychczas nie funkcjonująca w Gostyninie forma wsparcia dla dzieci od chwili wykrycia niepełnosprawności, aż do podjęcia nauki w szkole.

„Zespół” składa się z grupy specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej, psychologii, logopedii, rehabilitacji ruchowej i innych specjalności w zależności od potrzeb dziecka i jego rodzica. Zadaniem zespołu jest niesienie pomocy dziecku i jego rodzinie zgodnie ze wskazaniami określonymi w opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Tego typu „Zespół” działa już od dwóch lat przy Zespole Szkół Specjalnych w Mocarzewie, gdzie rodzice bardzo chętnie korzystają ze wsparcia specjalistów. Jest to nieodpłatna forma wsparcia, z której mogą korzystać mieszkańcy powiatu gostynińskiego, a nawet w miarę posiadanych możliwości placówki również mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE