Reklama

Będą nowe uliczne inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Będą nowe uliczne inwestycje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Paweł Kalinowski podpisał umowę z Pauliną Kuklą reprezentującą firmę ARIGOLD z Gdyni na wykonanie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla modernizacji drogi ul. Kościelnej w Gostyninie. Urząd Miasta ogłosił także przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego.

Burmistrz Paweł Kalinowski podpisał umowę z Pauliną Kuklą reprezentującą firmę ARIGOLD z Gdyni na wykonanie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla modernizacji drogi ul. Kościelnej w Gostyninie. Urząd Miasta ogłosił także przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego.

Dokumentacja modernizacji ul. Kościelnej uwzględniać ma frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonanie warstwy ścieralnej drogi, a także wykonanie krawężników dostosowanych do osób niepełnosprawnych w miejscach przejść dla pieszych. Ponadto przewidziane jest wykonanie zatok postojowych, modernizacja parkingu i  kanalizacji deszczowej. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dokumentację do 13 grudnia. Koszt inwestycji wynosi 28.950,00 zł.

Urząd czeka także na oferty w przetargu na modernizację oświetlenia ulicznego.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to do 31 grudnia na gostynińskich ulicach rozbłyśnie nowoczesne i energooszczędne oświetlenie - podaje magistrat. - Modernizacja systemu oświetleniowego w naszym mieście to jedno z największych przedsięwzięć w ostatnich latach i w ogromnym skrócie obejmie m.in. demontaż 1445 szt. wyeksploatowanych opraw ulicznych, montaż 1483 sztuk nowoczesnych opraw LED i wymianę w 161 istniejących już oprawach źródeł światła na oprawy LED.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego "SOWA – oświetlenie zewnętrzne".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE