Reklama

Reklama

Błędy popełniane przy tworzeniu ogłoszeń o pracę

Opublikowano: wt, 23 paź 2018 09:38
Autor:

Błędy popełniane przy tworzeniu ogłoszeń o pracę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Napisałaś rewelacyjne ogłoszenie o pracę, myślisz sobie, że na pewno za chwilę ktoś oddzwoni, napisze. Tymczasem… cisza. Czyżby nikt nie chciał u ciebie pracować?

Reklama

Napisałaś rewelacyjne ogłoszenie o pracę, myślisz sobie, że na pewno za chwilę ktoś oddzwoni, napisze. Tymczasem… cisza. Czyżby nikt nie chciał u ciebie pracować?

Dlaczego tak się dzieje?

Najprawdopodobniej wina leży po twojej stronie – skonstruowałaś ogłoszenie w sposób nieodpowiedni. Ważne, aby było ono napisane w jasny i czytelny sposób, klarownie opisywało stanowisko pracy kandydata oraz zawierało zakres jego obowiązków. Te wszystkie elementy sprawią, że otrzymasz znacznie większą liczbę zgłoszeń, z której będziesz mogła wybrać najlepiej nadającego się kandydata do danego stanowiska.

Język ogłoszenia

Zależy w dużej mierze od tego, do kogo ma być skierowany, jakiej osoby poszukujemy na konkretne stanowisko, w jakim przedziale wiekowym? Ważne, aby zachować pewne formalne zasady. Nie można pozwolić sobie na zbytnią swobodę wypowiedzi, ponieważ ogłoszenie napisane w taki sposób nie będzie traktowane przez potencjalnego pracownika poważnie, a pracodawca zaprezentuje się nie najlepiej w oczach kandydata. Zatem, jaki powinien być język? Z pewnością dostosowany do odbiorców, konieczne, aby był formalny i nie zawierał słów pochodzących z języka potocznego.

Pracodawco, unikaj informacji, które są oczywiste

Aby ogłoszenie zostało przeczytane przez jak największą liczbę osób, należy napisać je w taki sposób, aby wyróżniało się spośród innych ofert zatrudnienia. Ważna jest przy tym kreatywność, oryginalność oraz – co najważniejsze – konkretne i przejrzyste rozpisanie zadań i obowiązków, jakie będą należały do przyszłego pracownika. To spowoduje w kandydacie, ze poczuje się przez nas poważnie traktowany. Nie tylko wzbudzimy w nim zaufanie, ale również okażemy swój pełny profesjonalizm.

Co koniecznie musi zostać zawarte w ogłoszeniu o pracę

Podstawowymi informacjami, jakie należy umieścić są dane dotyczące miejsca pracy, czyli: nazwa firmy i jej adres. Dodatkowo można dodać kilka zdań na temat osiągnięć i sukcesów przedsiębiorstwa. Stanowi to dobrą wizytówkę firmy. Kandydat dostrzeże fakt, że spółka nieustannie się rozwija, poprawia swoje wyniki, a pracownicy awansują. Takie informacje z pewnością zachęcą kandydatów do składania aplikacji.

Wynagrodzenie

Jeśli chodzi o kwestię wynagrodzenia – pracodawca musi pamiętać o podaniu wysokości pensji w ogłoszeniu. Nie ważne, czy będzie ona wynosiła 2 000 zł brutto, 4 000 zł netto, czy 5300 zł brutto. Według najnowszych badań wynika, że na ogłoszenia o pracę, które nie mają podanego wynagrodzenia odpowiada zdecydowanie mniejsza liczba osób niż na te, w których takie informacje są pracownikowi znane. Wielu pracodawców liczy na to, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracownik zaproponuje mniejszą stawkę, za jaką jest w stanie pracować. Taka sytuacja z pewnością byłaby dla pracodawcy komfortowa, gdyż mógłby w ten sposób nieco zaoszczędzić. W ogłoszeniu powinny także zostać zamieszczone godziny pracy. Jeżeli w firmie możliwy jest awans zawodowy – warto to uwzględnić w ogłoszeniu. Podsumowując:

Dobre ogłoszenie o pracę powinno zawierać:

  • Dokładnie sprecyzowane oczekiwania względem kandydata,
  • Konkretne, podstawowe informacje o firmie oraz o stanowisku pracy,
  • Wynagrodzenie, jakie jest przewidziane,
  • Zakres obowiązków pracownika.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.