Demolka w meczu na szczycie! Siatkarze z Płocka powalczą o awans

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Wojciech Kępczyński

Demolka w meczu na szczycie! Siatkarze z Płocka powalczą o awans - Zdjęcie główne

foto Wojciech Kępczyński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości KPS utrzymał świetną passę w 2024 roku: odniósł siódme zwycięstwo z rzędu! I to niezwykle ważne zwycięstwo, bo na wyjeździe z bezpośrednim rywalem do drugiego miejsca w pierwszej lidze mazowieckiej - Orlętami Raszyn.

Płocczanie to beniaminek ligi. W tym sezonie do grona sponsorów dołączył m.in. Orlen.

W 2024 roku KPS ustabilizował skład i zaczął grać coraz solidniej. Płocczanie pokonali na wyjeździe wicelidera ligi SPS Radmot Jedlińsk, a następnie Herkulesa Sulejówek, PSG KPS Siedlce II, MOS Iskrę Warszawa oraz UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów i wyszli na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsza liga mazowiecka. KPS Płock znów wygrał

W sobotnie popołudnie siatkarze z Płocka - wspierani przez grupkę kibiców - wybrali się na przedostatni mecz w rundzie rewanżowej z Orlętami Raszyn, mającymi tyle samo punktów, co KPS. W tabeli zdecydowanie prowadzi ProNutiva SKK Belsk Duży, a walka o drugie miejsce ma ogromne znaczenie.

To dlatego, że dwie pierwsze ekipy awansują do dalszej fazy w walce o drugą ligę centralną. Mecz z Raszynem miał więc ogromną wagę.

Zagrał w nim doświadczony Jan Król, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował zespół z PlusLigi - AZS Olsztyn. Król ostatnie półtora miesiąca grał w bardzo krótkiej lidze zawodowej w... Indiach, ale kilka dni temu wrócił do Płocka i do KPS i zdążył na mecz z Raszynem.

Siatkówka. KPS Płock powalczy o drugą ligę

W pierwszym secie trwała wyrównana walka, ale nieco lepszy był KPS, wygrał do 21. W drugiej partii walka była zacięta, gospodarze wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie 16:13, ale KPS szybko wyrównał na po 16. Było też po 18, ale końcówka seta zdecydowanie należała do przyjezdnych. KPS wygrał 25:21!

Dobra końcówka seta i wynik 0:2 chyba nieco podłamały gospodarzy, bo w trzecim secie na parkiecie istniał już tylko KPS, systematycznie powiększał przewagę. Było 5:3, 10:4, 13:5 i 20:11. Set zakończył się wynikiem 25:15 i zasłużoną wygraną KPS 3:0, zapewniającą drugie miejsce!

Już w sobotę 23 marca o godz. 13:00 na zakończenie fazy zasadniczej KPS zagra w Płocku z iProArt Huragan Stare Babice, który zajmuje siódme miejsce w stawce 10 zespołów. KPS jest faworytem, ale niezbędna jest koncentracja, bo w pierwszej rundzie Huragan wygrał z KPS 3:0, był w stanie pokonać także lidera ProNutivę.