Reklama

Reklama

Dodatkowe pieniądze dla gostynińskiego szpitala. Konkretne wsparcie z budżetu Mazowsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dodatkowe pieniądze dla gostynińskiego szpitala. Konkretne wsparcie z budżetu Mazowsza - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ćwierć miliona złotych z budżetu Mazowsza trafi do dwóch obiektów. Pieniądze te, w formie wsparcia, zostaną skierowane m.in. do szpitala w Gostyninie. Co powstanie za te środki?

Reklama

Te konkretne pieniądze zostaną podzielone pomiędzy Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Oddziałów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie a Muzeum Mazowieckie w Płocku. Taką decyzję podjęli radni województwa mazowieckiego.

Jak argumentuje marszałek Mazowsza, to będzie cenne wsparcie w trudnym czasie. 

- Mamy stabilną sytuację finansową. Gospodarujemy tym, co mamy, a wszelkie oszczędności przesuwamy na inne zadania – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Mamy świadomość, że sytuacja gospodarcza w kraju jest bardzo dynamiczna i musimy być przygotowani na wszystko. Inflacja rośnie, ceny rosną. Dlatego w wielu przypadkach musimy weryfikować koszty prowadzonych przez nas inwestycji. Pojawiają się też nowe zadania i projekty, na które czekają nasi mieszkańcy, a my szukamy różnych możliwości i rozwiązań by je zrealizować.

Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie otrzyma ponad 140 tys. zł na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i przebudowę łazienki na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej. 

Wsparcie w wysokości 115 tys. zł trafi też do Muzeum Mazowieckiego w Płocku i pozwoli na dokończenie ekspozycji w ramach II etapu rewaloryzacji zabytkowej kamienicy przy ul. Kolegialnej 6.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy