Reklama

Dorotka uczy najmłodszych pracowitości

Opublikowano:
Autor:

Dorotka uczy najmłodszych pracowitości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na osiedlu Zalesie odbył się spektakl pod nazwą ,,Dwie Dorotki’’. W plenerowo-teatralnym popołudniu uczestniczyła spora grupa maluchów, które z uwagą śledziły losy dwóch Dorotek.

Na osiedlu Zalesie odbył się spektakl pod nazwą ,,Dwie Dorotki??. W plenerowo-teatralnym popołudniu uczestniczyła spora grupa maluchów, które z uwagą śledziły losy dwóch Dorotek.

Opowieść jest o samotnej matce, która miała dwie córki. Jedna z nich jest leniwą i chciwą rodzoną córka wdowy, natomiast druga z nich to pasierbica – pracowita i pomocna. Pewnego dnia życzliwa córka zostaje wysłana po wodę, jednak prąd rzeki porywa jej wiaderko. Uczynna dziewczynka postanawia odnaleźć wiaderko, spotykając na swej drodze mówiące drzewko, piecyk oraz staruszkę. Bohaterka opowiadania, dzięki pomocy swoim towarzyszom ma wiele szczęścia od losu.

Przedstawienie na podstawie baśni braci Grimm dało wszystkim maluchom do zrozumienia, że człowiek pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego może być dobrze wynagrodzony przez los.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE