Reklama

Elgo doczeka się rewitalizacji? Do urzędu wpłynęły dokumenty

Opublikowano:
Autor:

Elgo doczeka się rewitalizacji? Do urzędu wpłynęły dokumenty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 500 osób poparło inicjatywę uchwałodawczą w sprawie rewitalizacji terenu upadłego Elgo Lighting Industries. We wtorek dokumenty trafiły do przewodniczącego Rady Miejskiej.

Ponad 500 osób poparło inicjatywę uchwałodawczą w sprawie rewitalizacji terenu upadłego Elgo Lighting Industries. We wtorek dokumenty trafiły do przewodniczącego Rady Miejskiej. 

Mózgiem operacji jest Mariola Józwiak-Węclewska, trójkę komitetu do zgłoszenia inicjatywy uchwałodawczej uzupełniają: Robert Górski i Cezary Durma. Przedsięwzięcie zakłada rewitalizację terenu upadłego Elgo (rejon ulicy Kutnowskiej) w „Programie Rewitalizacji Gminy Miasta Gostynina na lata 2017-2023”.

- W czasie konsultacji do gostynińskiego Programu Rewitalizacji w 2017 r. przygotowałam m.in. opis przedsięwzięcia rewitalizacyjnego dotyczącego terenu dawnych zakładów Elgo. Niestety Burmistrz Kalinowski i radni miejscy nie podjęli decyzji, by zaproponowane przeze mnie przedsięwzięcie wpisać do Programu Rewitalizacji - tłumaczy M. Józwiak-Węclewska

Jej zdaniem, takie posunięcie znacznie ułatwiłoby pozyskiwanie dotacji na inwestycję na terenie byłych zakładów Elgo m.in. z programów pomocowych na przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

- Trzeba więc zacząć od wpisania planowanej inwestycji do dokumentów strategicznych województwa mazowieckiego i miasta Gostynina, w tym gostynińskiego Programu Rewitalizacji. Dzięki wpisaniu inwestycji, będącej przedmiotem inicjatywy uchwałodawczej, do Programu Rewitalizacji, możliwa by była rewitalizacja obszarów dawnych zakładów ELGO poprzez stworzenie na ich terenie warunków sprzyjających aktywności gospodarczej, w szczególności poprzez: remont budynków, uzbrojenie terenu, stworzenie miejsc parkingowych, remonty i budowę dróg wewnętrznych, remont i budowę ulic dojazdowych - wyjaśnia liderka inicjatywy.

Zdaniem Józwiak-Węclewskiej spodziewane rezultaty przedsięwzięcia obejmowałyby: 

- ożywienie gospodarcze miasta - rozwój przedsiębiorczości i atrakcyjności inwestycyjnej, ograniczenie poziomu bezrobocia i stagnacji gospodarczej w Gostyninie;
- nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych zrewitalizowanemu obszarowi byłych zakładów Elgo.

Ponadto wpisanie przedsięwzięcia do „Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Gostynina na lata 2017-2023” otwierać ma możliwość pozyskania przez potencjalnego inwestora dotacji z dostępnych programów pomocowych krajowych i unijnych na inwestycję, w tym na przedsięwzięcia rewitalizacyjne na tym obszarze.

- Mamy nadzieję, że radni szybko zadziałają i stosowna uchwała zostanie niezwłocznie podjęta - podsumowuje M. Józwiak-Węclewska. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE