Reklama

Gimnazjalista, to brzmi dumnie!

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjalista, to brzmi dumnie!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tradycją Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie stała się uroczystość, podczas której pierwszoklasiści – w obecności Burmistrza Miasta, ks. Dziekana, Dyrekcji, zaproszonych Rodziców i Rady Pedagogicznej – stają się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Prowadzący uroczystość serdecznie przywitali wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej.

Tradycją Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie stała się uroczystość, podczas której pierwszoklasiści ? w obecności Burmistrza Miasta, ks. Dziekana, Dyrekcji, zaproszonych Rodziców i Rady Pedagogicznej ? stają się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Prowadzący uroczystość serdecznie przywitali wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej.

Wyrazili wdzięczność dla nauczycieli i pracowników szkoły za realizację pięknej, choć trudnej pracy, serce i zaangażowanie, życząc zdrowia, wytrwałości, spełnienia marzeń, zadowolenia z pracy i sukcesów. Zwrócili się też do uczniów, by im przypomnieć, że słowa, które złożą podczas ślubowania, nie powinny być pustym brzmieniem, ale rzeczywistym odzwierciedleniem postawy uczniowskiej. Następnie przedstawiciele klas I złożyli przyrzeczenie, w którym potwierdzili na sztandar Szkoły, że będą:

- przestrzegać zasad i norm godnego zachowania,
- aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w lekcjach i życiu Szkoły,
- rozwijać swe możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, dbać o pozytywny wizerunek Szkoły i godnie ją reprezentować,
- szanować i kultywować tradycje Szkoły, z szacunkiem i kulturą odnosić się do wszystkich członków społeczności szkolnej,
- dbać o wspólne mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole,
- wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym,
- być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego.

    Dyrekcja jak i przybyli goście wyrazili dumę z nowych, świetnie zapowiadających się gimnazjalistów. W swych przemówieniach życzyli sukcesów, radości, pogody ducha, wytrwałości, umiejętnego rozwiązywania problemów, rozwijania zainteresowań i pasji.
    Uroczystość przygotowaną przez p. Agnieszkę Siedlecką uświetnił program artystyczny oraz quiz i zabawy, w których zmagali się uczniowie klas pierwszych.
Dla pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole był to dzień ważny, gdyż ten rok będzie dla nich rokiem obfitującym w nowe, bogate doświadczenia. Cele i zadania, które będą im stawiane spowodują, że będą dojrzalsi, a tym samym lepiej będą oceniać samych siebie i swój stosunek do wykonywanych zadań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE