Reklama

Gostynin gra fair-play [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Gostynin gra fair-play [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiem drużyn z powiatu gostynińskiego stanęło do rywalizacji w tegorocznej edycji Kibicomanii. Organizatorami imprezy byli: burmistrz Paweł Kalinowski, komendant KPP Gostynin insp. Zbigniew Włodkowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 dr Adam Matyszewski. Myślą przewodnią turnieju jest zaprezentowanie przez młodzież kulturalnego dopingu oraz zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej.

Osiem drużyn z powiatu gostynińskiego stanęło do rywalizacji w tegorocznej edycji Kibicomanii. Organizatorami imprezy byli: burmistrz Paweł Kalinowski, komendant KPP Gostynin insp. Zbigniew Włodkowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 dr Adam Matyszewski. Myślą przewodnią turnieju jest zaprezentowanie przez młodzież kulturalnego dopingu oraz zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej.

Do rywalizacji w imprezie „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie” zgłoszonych zostało 8 drużyn z Gostynińskich Szkół Podstawowych nr 1 i 3 oraz szkół z: Białotarska, Emilianowa, Lucienia, Solca, Szczawina Kościelnego i Zwolenia. Każda szkoła wystawiła drużynę kibiców oraz zawodników piłki nożnej. Mecze finałowe rozegrane zostały pod czujnym okiem sędziowskim, Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie insp. Zbigniewa Włodkowskiego.

Turniej piłkarski wygrała drużyna z SP nr 3 w Gostyninie, natomiast najlepszą drużyną kibiców po raz drugi z rzędu okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. Imprezę uświetniły konkursy oraz pokazy taneczne zespołów kibiców. Wyróżnienie otrzymał zespół ze Szczawina Kościelnego. Ponadto uczniowie Adrian Tomczak i Adam Świątkowski zostali nagrodzeni za zwrócenie odnalezionego smartfonu.
Wsparcia finansowego na nagrody dla drużyn udzielił Urząd Miasta Gostynina oraz Urzędy Gminy w Gostyninie, Pacynie i Szczawinie Kościelnym. Dodatkowo Prezes Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej p. Dariusz Kluge przekazał dla drużyn piłkarskich nagrody w postaci piłek. Nagrody wręczał m.in. burmistrz Paweł Kalinowski.

Docelowym założeniem akcji „Kibicomania” jest podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych. Niemniej ważnym aspektem jest fakt, że uczniowie poprzez przygotowania do turnieju poświęcają czas na sportowy trening, który jest świetną alternatywa na rozładowanie negatywnych emocji. Impreza jak najbardziej wpisuje się w założenia ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE