Reklama

Gostyniński akcent na Nocy Muzeów w KGP

Opublikowano:
Autor:

Gostyniński akcent na Nocy Muzeów w KGP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłą sobotę dzielnicowy mł.asp. Paweł Łuczak wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Gostyninie wzięli po raz czwarty udział w „Nocy Muzeów" organizowanej przez Komendę Główną Policji. Występując w historycznych mundurach Przedwojennej Policji Państwowej wzbudzili duże zainteresowanie osób zwiedzających.

W ubiegłą sobotę dzielnicowy mł.asp. Paweł Łuczak wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Gostyninie wzięli po raz czwarty udział w ?Nocy Muzeów" organizowanej przez Komendę Główną Policji. Występując w historycznych mundurach Przedwojennej Policji Państwowej wzbudzili duże zainteresowanie osób zwiedzających.

Czworo uczniów gostynińskiego I Liceum PUL oraz policjant z KPP Gostynin mł.asp. Paweł Łuczak na zaproszenie KGP swoją obecnością w sobotę 20 maja br. uświetnili Noc Muzeów w Warszawie. Z policjantem i uczniami w historycznych mundurach przedwojennej Policji Państwowej mieli okazję spotkać się zwiedzający mury Komendy Głównej Policji. Swoim wyglądem budzili duże zainteresowanie i sympatię. Uczniowie sami mieli również możliwość zwiedzenia pomieszczeń na co dzień niedostępnych dla osób postronnych.

Był to już drugi w tym miesiącu wyjazd uczniów I LO PUL w Gostyninie z mł.asp. Pawłem Łuczakiem do KGP w Warszawie. 9 maja uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawy w Biurze Historii i Tradycji Policji KGP oraz Muzeum Katyńskie. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących ich do udziału w ogólnopolskim konkursie historycznym organizowanym przy współudziale IPN.

Dla gostynińskich uczniów były to kolejne ważne doświadczenia możliwe dzięki współpracy I LO PUL w Gostyninie z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE