Reklama

Gwiazda wieczoru i pokaz laserów na scenie podzamcza

Opublikowano:
Autor:

Gwiazda wieczoru i pokaz laserów na scenie podzamcza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po godzinie 21 na scenie przed Zamkiem pojawił się długo oczekiwany gość z Lublina - Orkiestra św. Mikołaja. Jest to polski zespół folkowy istniejący od 1988 roku.

Po godzinie 21 na scenie przed Zamkiem pojawił się długo oczekiwany gość z Lublina - Orkiestra św. Mikołaja. Jest to polski zespół folkowy istniejący od 1988 roku.

Na scenie pojawili się: Anna Kołodziej (skrzypce, śpiew), Aleksandra Bałdyga (wiolonczela, śpiew), Bogdan Brach (śpiew, skrzypce, fujarki, instr. stroikowe), Marcin Skrzypek (gitara, mandolina, koboz, cymbały, bębenki, śpiew) oraz Jacek Warszawa (perkusista).

Orkiestra św. Mikołaja od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie. Jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym.

Repertuar zespołu ma szczególnie rozbudowaną strukturę melodyczną. Jest to muzyka wielopłaszczyznowa – często poszczególni muzycy snują opowieści jednocześnie i wchodzą w zaskakujące interakcje muzyczne. Frazy nawiązują zarówno do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, jak i do muzyki współczesnej.

Pierwszy dzień Jarmarku zwieńczył natomiast efektowny pokaz laserów.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE