Reklama

III Ogólnopolski Plener Malarski "Gostynin 2016"

Opublikowano:
Autor:

III Ogólnopolski Plener Malarski "Gostynin 2016" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbył się wernisaż III Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego pn. "Gostynin 2016". Jak sama nazwa wskazuje tematem było nasze miasto i jego architektura, a celem ukazanie urody Gostynina i jego promocja, jak również stworzenie możliwości integracji środowisk artystycznych. Komisarzem pleneru był Krzysztof Koper.

W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbył się wernisaż III Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego pn. "Gostynin 2016". Jak sama nazwa wskazuje tematem było nasze miasto i jego architektura, a celem ukazanie urody Gostynina i jego promocja, jak również stworzenie możliwości integracji środowisk artystycznych. Komisarzem pleneru był Krzysztof Koper.

W plenerze wzięli udział zarówno miejscowi malarze takcy jak: Paweł Tencer, Anna Michalak, Anna Łuczyńska, Andrzej Szpejnowski, Marika Michalska, Anna Michalska, Zenobia Ogrodzińska, Zdzisław Jaszczak, jak również uczestnicy pleneru spoza naszego miasta: Klara Stolp z Grudziądza, Małgorzata Martyniak z Marek, Renata Boguszewska i Ireneusz Boguszewski z Siedliszcza, Jolanta Smykowska, Wojciech Witkowski i Anna Górecka z Sierpca, Sylwester Piędziejewski z Warszawy, Joanna Cedro z Łącka, Agata Czerwińska-Szpunar z Kani i Andrzej Pyrko z Płocka.

Wernisaż wystawy otworzył dyrektor MCK Krzysztof Zadrożny, który powitał artystów i przybylych gości. Następnie głos zabrał komisarz pleneru wspominając czas wspólnego tworzenia obrazów. Malarze w ciepłych słowach podziękowali za opiekę i pomoc Krzysztofowi Koprowi.

Obrazy zaprezentowane w sali wystaw MCK ukazywały nasze miasto w niezwykły sposób. Zwiedzający wystawę musieli głębiej zastanowić się nad danym obiektem i spojrzeć na niego oczami malarza. W rozmowach, które odbywały się w kuluarach niejednokrotnie słyszało się o urokach Gostynina.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE