Reklama

Ile kosztuje jazda taxi w Polsce?

Opublikowano:
Autor:

Ile kosztuje jazda taxi w Polsce? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawno nie jechałeś taksówką i nie wiesz ile wynosi średnia cena za kurs? Dzisiaj postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się opłatom, jakie są pobierane przez taksówkarzy za ich usługi. Z dalszej części artykułu dowiesz się też kto najczęściej zamawia taksówki i w jaki sposób płaci za przejazd. Zapraszamy do lektury.

Dawno nie jechałeś taksówką i nie wiesz ile wynosi średnia cena za kurs? Dzisiaj postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się opłatom, jakie są pobierane przez taksówkarzy za ich usługi. Z dalszej części artykułu dowiesz się też kto najczęściej zamawia taksówki i w jaki sposób płaci za przejazd. Zapraszamy do lektury.

Z przeprowadzonego przez firmę taksówkarską iTaxi zestawienia „Raport Polskie Taksówki 2016” można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o branży taksówkarskiej w Polsce. Jedną z nich są właśnie ceny, jakie pobierane są przez osoby trudzące się odpłatnym przewozem osób.

Koszty podróżowania taksówką

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych kwestii, jaka interesuje potencjalnych zainteresowanych podróżowaniem taxi, jest cena za przejazd. Każdy przewoźnik ustala ją indywidualnie. Z naszych informacji wynika, że najmniej zapłacimy w Szczecinie i Radomiu, bo tam opłata startowa wynosi jedyne 2 złote. Dla porównania, w Warszawie i Krakowie ta sama opłata wynosi od 6 do nawet 10 złotych. Widać zatem, że rozpiętość cenowa jest ogromna. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszt przejechanej trasy. Oblicza się go w oparciu o cenę za kilometr. W stolicy małopolski wynosi ona od 1,8 zł wzwyż. Cena przeciętnego kursu w miastach, po których jeździ najwięcej taryf, czyli w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach wynosi około 30-40 złotych. Oczywiście jest to dużo drożej, niż jakbyśmy podróżowali środkami komunikacji miejskiej, jednak wygoda i komfort też jest nieporównywalnie większy.

Typowy pasażer taxi

Podczas analizy rynku taksówkarskiego wzięto też pod lupę grupę osób korzystając z płatnych przejazdów. Okazało się, że pasażerami taksówek są najczęściej mężczyźni (ok. 78%), plasujący się w przedziale wiekowym 25-40 lat. Jeśli chodzi o kobiety, stanowią one jedynie 1/5 wszystkich klientów.

Okazuje się, że od lat 70-tych, kiedy to rynek taksówkarski notuje swoje początki, zaszły ogromne zmiany w kwestii płatności za przejazd. W chwili obecnej znaczna część pasażerów dokonuje płatności przez aplikację mobilną lub płaci bezgotówkowo z wykorzystaniem karty płatniczej (kredytowej lub debetowej). Wynika to z faktu, że rzadko nosimy przy sobie gotówkę z obawy, że ktoś ją nam ukradnie. Ponadto płatności bezgotówkowe są po prostu wygodniejsze.

Kliknij tutaj: fleet taxi insurance i przekonaj się, w jakim stopniu jesteś chroniony podczas podróży taxi, dzięki ubezpieczeniu, jakie posiada kierowca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE