Reklama

Jeśli możesz, nie wychodź z domu: ostrzeżenie o złej jakości powietrza

Opublikowano:
Autor:

Jeśli możesz, nie wychodź z domu: ostrzeżenie o złej jakości powietrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Może powodować kaszel, trudności z oddychaniem i podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych - Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia w związku ze złą jakością powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 10 oraz dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego. Ostrzeżenie obowiązuje do 8 stycznia do godz. 23:59.

Może powodować kaszel, trudności z oddychaniem i podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych - Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia w związku ze złą jakością powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 10 oraz dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego. Ostrzeżenie obowiązuje do 8 stycznia do godz. 23:59. 

Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisji spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia). Prognozuje się utrzymanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne. 

Osoby z grup wrażliwych powinny być bardziej ostrożne i unikać wychodzenia na zewnątrz oraz obserwować wyniki pomiarów i prognoz na stronie WIOŚ w Warszawie i na stronie GIOŚ. Należy ograniczyć czas przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE