Reklama

Jubileuszowa Akcja Sprzątania Świata

Opublikowano:
Autor:

Jubileuszowa Akcja Sprzątania Świata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2018 jubileuszowym roku (25 - lecie) akcja Sprzątania Świata odbyła się w dniach 21-23 września w całej Polsce pod hasłem „Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej". Uczniowie gostynińskich szkół wraz z nauczycielami sprzątali wyznaczone tereny 21 września od 9.00 do 13.00.

W 2018 jubileuszowym roku (25 - lecie) akcja Sprzątania Świata odbyła się w dniach 21-23 września w całej Polsce pod hasłem „Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej". Uczniowie gostynińskich szkół wraz z nauczycielami sprzątali wyznaczone tereny 21 września od 9.00 do 13.00.

Celem tegorocznej edycji była pomoc w selektywnej zbiórce odpadów. Sprzątali uczniowie z takich szkół jak: Zespół Szkół z ul. Kowalskiej, Szkoła Podstawowa Nr 3 z ul. Bema, Gimnazjum Nr 2 z ul. Wojska Polskiego (aktualnie SP nr 3), Szkoła Podstawowa Nr 1 z ul. Ozdowskiego, Gostynińskie Centrum Edukacyjne z ul. Polnej, Szkoła Podstawowa Nr 5 z ul. Polnej, Szkolny Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy i Liceum Ogólnokształcące z ul. 3 Maja.

Uporządkowany został: las przy ul. Zazamcze i Targowej w pobliżu cmentarza, las komunalny przy ul. Płockiej i Bierzewickiej oraz las Nadleśnictwa przy ul. Bierzewickiej, las przy ulicy 18. Stycznia w stronę Zalesia i Skrzan oraz nad osiedlem 18. Stycznia, po obydwu stronach toru kolejowego od MOSIR-u do końca ul. Sienkiewicza, lasy przy ul. Kutnowskiej w stronę Lisicy i Drzewców oraz nad osiedlem Kolonia, od jeziora Bratoszewo do Zalewu na Piechocie, las koło cmentarza i jeziora Kocioł i las przy ul. Czapskiego po obydwu stronach.

Sprzątanie świata to akcja, która budzi i wzmacnia świadomość ekologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto kreuje przyjazne postawy środowisku w zakresie rozwoju zrównoważonego poszanowania zasobów naturalnych.

Źródło: UM Gostynina

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE