Reklama

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych: Mundurowi oddadzą krew

Opublikowano:
Autor:

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych: Mundurowi oddadzą krew - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji objął patronatem akcję pt. ,, spoKREWnieni służbą”, która ma na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym w dniu ich święta państwowego, przypadającego na dzień 1 marca, obchodzonego od 6 lat jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - poprzez honorowe oddawanie krwi.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji objął patronatem akcję pt. ,, spoKREWnieni służbą?, która ma na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym w dniu ich święta państwowego, przypadającego na dzień 1 marca, obchodzonego od 6 lat jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - poprzez honorowe oddawanie krwi.

Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju w okresie 1.03 -31.03.2017 roku, w ramach której funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew dla osób chorych oraz ofiarom wypadków.

Akcja poboru krwi na terenie naszego powiatu z udziałem strażaków oraz policjantów, zaplanowana została na dzień 27.03.2017 roku w godzinach 9.00 – 13.00. Krew będzie można oddać w Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział Terenowy w Płocku, w tym dniu zlokalizowanym na parkingu przed Urzędem Miasta Gostynina ul.Rynek.

W związku powyższym, apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o wsparcie tak szlachetnej akcji poprzez osobisty udział. W czasie trwania akcji , będzie istniała również możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku kostnego w bazie fundacji ,, DKMS ”.

Takie wspólne działania mają dać poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji służb wokół idei honorowego krwiodawstwa. Pamiętajmy o tym, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym ratującym zdrowie i życie, darem!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE