Reklama

Kulturalny Gostynin - Chinki opowiedziały o swojej ojczyźnie

Opublikowano:
Autor:

Kulturalny Gostynin - Chinki opowiedziały o swojej ojczyźnie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Zamku Gostynińskim odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyli mieszkańcy Gostynina oraz pięć kobiet z Hong Kongu. Gostynianie ceniący odmienność kulturową przybyli na spotkanie poświęcone chińskiej kulturze, aby razem z Chinkami świętować drugi dzień chińskiego Nowego Roku.

Wczoraj w Zamku Gostynińskim odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyli mieszkańcy Gostynina oraz pięć kobiet z Hong Kongu. Gostynianie ceniący odmienność kulturową przybyli na spotkanie poświęcone chińskiej kulturze, aby razem z Chinkami świętować drugi dzień chińskiego Nowego Roku.

Spotkanie w sali kolumnowej zamku gostynińskiego otworzył Piotr Syska, który przywitał zebranych gości, opowiedział w skrócie o Chinach oraz przedstawił wszystkim zebranym jak będzie przebiegało niedzielne wydarzenie. Po przywitaniu gości, przed publicznością pojawiło się pięć kobiet z Hong Kongu, które przedstawiły się i szybko nawiązały dobry kontakt z publicznością. W rozmowie Chinek z mieszkańcami Gostynina pomagał mąż jednej z kobiet, który jest Polakiem. Niedzielne spotkanie poświęcone chińskiej kulturze było doskonałą okazją do świętowania drugiego dnia chińskiego Nowego Roku. Goście z Hong Kongu opowiedzieli m. in. o noworocznych tradycjach, zaprezentowali chińską kaligrafię, opowiedzieli o historii chińskiego alfabetu i ukrytego w nim przesłania oraz przedstawili przed mieszkańcami Gostynina sztukę parzenia herbaty, którą na koniec pokazu każdy mógł skosztować. Oprócz tego, podczas spotkania każdy mógł przyjrzeć się chińskim potrawą i skosztować przekąsek przygotowanych przez kobiety z Hong Kongu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE