Reklama

Ładniejsza strona munduru, czyli co nieco o gostynińskich policjantkach

Opublikowano:
Autor:

Ładniejsza strona munduru, czyli co nieco o gostynińskich policjantkach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po pracy - kochające matki i żony, oddane przyjaciółki i mistrzynie kulinarne, na służbie - odważne, stanowcze, stojące na straży porządku publicznego funkcjonariuszki. Choć jeszcze kilka lat temu policyjny mundur kojarzył się jedynie z postawnymi twardzielami, dziś coraz częściej zdobi go kobiece oblicze. Ile policjantek pracuje w gostynińskiej komendzie? Jak swoją karierę zaczynała obecna oficer prasowy?

Po pracy - kochające matki i żony, oddane przyjaciółki i mistrzynie kulinarne, na służbie - odważne, stanowcze, stojące na straży porządku publicznego funkcjonariuszki. Choć jeszcze kilka lat temu policyjny mundur kojarzył się jedynie z postawnymi twardzielami, dziś coraz częściej zdobi go kobiece oblicze. Ile policjantek pracuje w gostynińskiej komendzie? Jak swoją karierę zaczynała obecna oficer prasowy?

W przeciągu minionych 3 lat do służby w gostynińskiej komendzie zostały przyjęte 3 policjantki (w tym jedna nie ukończyła kursu podstawowego), a dodatkowo jedna przeniosła się do Gostynina z innej jednostki. Obecnie w komendzie służy 6 kobiet, co stanowi 7% wszystkich funkcjonariuszy. Dwie z nich pracują w Zespole Dochodzeniowo-Śledczym Wydziału Kryminalnego i po jednej w Wydziale Ruchu Drogowego, Zespole Wykroczeń Wydziału Prewencji, Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym i... no właśnie.

Choć w gostynińskiej komendzie to płeć męska wciąż stanowi zdecydowaną większość funkcjonariuszy, damski pierwiastek ma sporo do powiedzenia. Zwłaszcza, że funkcję oficera prasowego już od niemal 7 lat pełni Dorota Słomkowska. Jak wyglądały jej początki i jak pięła się po szczeblach kariery? 

- Swoją służbę w Policji pełnię od 2008 roku i rozpoczynałam ją w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym na Komisariacie II Policji w Słupsku. Do Gostynina przeniosłam się w marcu 2010 roku, gdzie początkowo pracowałam w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Od stycznia 2011 roku pełnię obowiązki Oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie - opowiada asp. D. Słomkowska.

Oficer prasowy gostynińskiej policji podkreśla, że w służbie przede wszystkim liczy się zaangażowanie, odpowiedzialność, właściwa organizacja pracy i jej efekty – a nie koniecznie płeć. Praca policjantki to ciągły bieg zdarzeń, nowych wyzwań, niełatwych decyzji, ale również chwil spełnienia i satysfakcji. Służba generuje potrzebę dużej dawki energii i jednocześnie rozwagi w podejmowaniu istotnych decyzji. Kobiety rozważające wstąpienie w szeregi policji muszą więc liczyć się z wymagającą poświęceń i dużej dyspozycyjności pracą. 

- Policja jest formacją zhierarchizowaną, co wiąże się z wykonywaniem rozkazów i poleceń przełożonych. Jedną z lepszych stron tej służby jest to, że każdego dnia funkcjonariusze są blisko ludzkich problemów, którym mogą pomagać, a to przynosi największą satysfakcję i zadowolenie, a nie rzadko wynagradza trudy tej służby. Należy pamiętać, że policjanci na co dzień przeprowadzają szereg interwencji, również tych zagrażających ich zdrowiu i życiu. Ale taka jest służba dla społeczeństwa – jesteśmy tam gdzie potrzebna jest pomoc, a obecność policjantów na ulicach i naszych osiedlach ma znaczący wpływ na poczucie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców - mówi D. Słomkowska.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE