Reklama

Mały dom pod klucz. Czemu warto wybrać to rozwiązanie?

Opublikowano:
Autor:

Mały dom pod klucz. Czemu warto wybrać to rozwiązanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez wiele lat większość inwestorów utożsamiała budowę domu ze wzniesieniem dużego budynku, w którym bez problemu mogłaby mieszkać nawet duża, wielopokoleniowa rodzina. Obecnie jednak takie podejście, mimo tego, że wciąż ma wielu zwolenników, stopniowo wychodzi z mody. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się natomiast koncepcja budowy niewielkiego, chociaż w pełni funkcjonalnego domu. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Jakie jego zalety sprawiły, że znalazł on tak wielu entuzjastów? Co zyskamy, rezygnując z wykonania dużego domu i zastępując go obiektem o mniejszym metrażu? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Przez wiele lat większość inwestorów utożsamiała budowę domu ze wzniesieniem dużego budynku, w którym bez problemu mogłaby mieszkać nawet duża, wielopokoleniowa rodzina. Obecnie jednak takie podejście, mimo tego, że wciąż ma wielu zwolenników, stopniowo wychodzi z mody. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się natomiast koncepcja budowy niewielkiego, chociaż w pełni funkcjonalnego domu. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Jakie jego zalety sprawiły, że znalazł on tak wielu entuzjastów? Co zyskamy, rezygnując z wykonania dużego domu i zastępując go obiektem o mniejszym metrażu? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Domy pod klucz. Małe domy – dlaczego warto wybrać jeden z nich?
  2. Dom pod klucz. Mała powierzchnia – łatwiejsze i tańsze utrzymanie
  3. Budowa domu pod klucz. Poznaj zalety inwestycji w SYSTEMIE 3E

Domy pod klucz. Małe domy – dlaczego warto wybrać jeden z nich?

Zalet czyniących niewielkie domu pod klucz rozwiązaniem atrakcyjnym z punktu widzenia przeciętnego inwestora jest wiele. Jedną z najważniejszych jest z całą pewnością niska cena – im mniej metrów kwadratowych powierzchni użytkowej będzie miał dany budynek, tym mniejszą kwotę pochłonie jego budowa. Nie bez znaczenia jest również to, iż wiele tego konstrukcji nie przekracza 35 metrów kwadratowych powierzchni. Oznacza to, że do ich budowy nie jest konieczne uzyskanie zezwolenia – wystarczy zgłoszenie takiego zamiaru w starostwie lub magistracie (w przypadku miast na prawach powiatu).

Dom pod klucz. Mała powierzchnia – łatwiejsze i tańsze utrzymanie

Na niższych kosztach budowy oraz ograniczonych do minimum formalnościach lista zalet związanych z budową małego domu pod klucz oczywiście się nie kończy. Korzyści wynikające z takiego wyboru odczujemy również na etapie jego eksploatacji. Dobrze zaprojektowany budynek będzie w pełni funkcjonalny i wystarczy do zaspokojenia potrzeb 4- lub 5-osobowej rodziny. Dużo tańsza niż w przypadku domu o pełnym metrażu będzie natomiast jego eksploatacja. Różnice odczujemy przede wszystkim w ilości energii niezbędnej do ogrzania wszystkich pomieszczeń. Mniejsza powierzchnia oznacza też mniejsze problemy z utrzymaniem domu w czystości.

Budowa domu pod klucz. Poznaj zalety inwestycji w SYSTEMIE 3E

Budowa domów pod klucz nie musi wiązać się z trudnościami na gruncie technicznym – nawet, jeśli wznosimy go na niewielkiej lub nietypowej działce. W takich przypadkach warto zdecydować się na SYSTEM 3E, który umożliwia szybką i bezproblemową realizację inwestycji na różnych działkach. Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są na stronie https://www.dom3e.com/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE