Reklama

Marzą o pracy w policji

Opublikowano:
Autor:

Marzą o pracy w policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęło się od zabawy w policjanta i złodzieja oraz od filmów o mundurowych. Niewykluczone, że dziecięce marzenia przerodzą się w sposób na życie. Michał Łustyński chciałby zasilić szeregi policji. Dobrze się składa, bo lada moment ruszy nabór do KPP Gostynin.

Zaczęło się od zabawy w policjanta i złodzieja oraz od filmów o mundurowych. Niewykluczone, że dziecięce marzenia przerodzą się w sposób na życie. Michał Łustyński chciałby zasilić szeregi policji. Dobrze się składa, bo lada moment ruszy nabór do KPP Gostynin.

Michał Łustyński już rok temu startował do policji. Nie udało się, ale on się nie poddał. Marzenie o ściganiu tych, którzy są na bakier z prawem lub funkcjonują na jego granicy okazały się silniejsze.e

- Od zawsze marzyłem o wykonywaniu tego zawodu. Chciałbym pomagać innym oraz być kimś ważnym - przyznaje pan Michał.

Nic więc dziwnego, że gostyninianin wziął we wtorek udział w spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie z kandydatami na policjantów.

 Informacje przekazywały na nim Aleksandra Gapińska oraz Magdalena Zawadzka. Uczestnicy mogli zobaczyć, jak wyglądają testy sprawności fizycznej. Do zadań podczas testów należą m.in. rzut piłkami lekarskimi, przewroty w przód i w tył, podnoszenie manekina, skok przez płotki czy skok przez skrzynie. Po sprawnościówce trzeba poddać się testom psychologicznym oraz stanąć przed komisją lekarską, która wykona szczegółowe badania.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w policji PAMIĘTAJ!

 Zgodnie z ustawą o Policji, służbę w tej formacji może "(...) pełnić może obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych".

Kandydat do służby powinien posiadać:

*co najmniej średnie wykształcenie,

*polskie obywatelstwo,

*nieposzlakowaną opinię,

*nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

* korzystać z pełni praw publicznych,

*posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,

*dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

*osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE