Reklama

Masz problem z dłużnikiem? Sprawdź, czy windykacja polubowna to słuszne rozwiązanie w Twoim przypadku

Opublikowano:
Autor:

Masz problem z dłużnikiem? Sprawdź, czy windykacja polubowna to słuszne rozwiązanie w Twoim przypadku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odzyskanie pieniędzy od dłużnika nie jest tak proste, jak wielu osobom się wydaje. W zdecydowanej większości przypadków dłużnicy nie odpowiadają na telefony i wiadomości, są nieuchwytni, a co za tym idzie, możliwie jak najdłużej odwlekają moment spłaty należności. Czasem walka w sądzie to jedyne skuteczne wyjście, innym razem postępowanie można zakończyć jeszcze na etapie polubownym. W tym artykule opowiemy więcej o ugodowym porozumieniu się z dłużnikiem. Dowiedz się więcej o zaletach tego rozwiązania.

Odzyskanie pieniędzy od dłużnika nie jest tak proste, jak wielu osobom się wydaje. W zdecydowanej większości przypadków dłużnicy nie odpowiadają na telefony i wiadomości, są nieuchwytni, a co za tym idzie, możliwie jak najdłużej odwlekają moment spłaty należności. Czasem walka w sądzie to jedyne skuteczne wyjście, innym razem postępowanie można zakończyć jeszcze na etapie polubownym. W tym artykule opowiemy więcej o ugodowym porozumieniu się z dłużnikiem. Dowiedz się więcej o zaletach tego rozwiązania.

 

Polubowne formy kontaktu z dłużnikiem bywają bardzo skuteczne. Warto je znać!

 

Kiedy sprawą windykacyjną zajmuje się profesjonalna kancelaria, wierzyciel może być spokojny o swoje pieniądze. Po pierwsze, prawdopodobieństwo, że w krótkim czasie trafią one na jego konto jest znacznie większe, niż gdyby postępowanie przebiegało na drodze sądowej. Po drugie, taka windykacja jest prowadzona na koszt dłużnika.

 

Specjaliści doskonale wiedzą, w jaki sposób zmotywować nierzetelnego kontrahenta do spłaty należności w stosunkowo krótkim terminie. W tym celu wdrażają szereg działań, takich jak:

 

przygotowanie i wysłanie wezwania do zapłaty oraz pism upominawczych,

telefoniczne mediacje,

wysyłanie komunikatów SMS-owych,

windykacja terenowa – wizyta w domu lub pracy dłużnika,

publikacja informacji o zadłużeniu w Biurze Informacji Gospodarczej.

To oczywiście wyłącznie przykłady metod, stosowanych przez kancelarie windykacyjne w celu nakłonienia dłużnika do niezwłocznego uregulowania zaległości względem wierzyciela. AIF Kancelaria już od ponad kilkunastu lat zajmuje się m.in. polubownym windykowaniem należności na rzecz swoich klientów. Co ważne, zlecenie takich negocjacji w zdecydowanej większości przypadków pozwala uniknąć wkraczania na drogę sądową.

 

Jeżeli toczysz walkę z dłużnikiem i zastanawiasz się, czy masz szansę na polubowne rozwiązanie sprawy, zgłoś się do AIF Kancelarii i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją profesjonaliści doradzą Ci, co powinieneś zrobić, aby jak najszybciej odzyskać dług. Nie czekaj, aż będzie za późno. Jeszcze dziś skorzystaj z pomocy doświadczonych negocjatorów windykacyjnych, którzy w ciągu 30 dni uzyskają dla Ciebie deklarację spłaty zadłużenia. Pamiętaj, że współpracując z renomowaną kancelarią, nie płacisz za windykację – to kontrahent ponosi koszt pracy windykatorów. Jeżeli więc istnieje taka możliwość, skorzystaj z opcji uniknięcia kierowania sprawy do sądu i pozwól ekspertom polubownie doprowadzić sprawę do korzystnego dla Ciebie finału.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE