Mazur Gostynin gromi rywala. Trzy gole Kustry

Opublikowano:

Mazur Gostynin gromi rywala. Trzy gole Kustry - Zdjęcie główne

WiadomościW meczu piłkarskiej 6 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin pokonał w Bielsku miejscowy Zryw 6:1. Trzy bramki zdobył Jakub Kustra.

Kolejne trzy punkty, bardzo ważne jeśli chodzi o walkę o powrót do IV Ligi przyszły Mazurowi bez większych problemów. Podopieczni Jana Błaszczyka objęli bardzo szybko prowadzenie, już w 13 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska od Michała Mateckiego akcję wykończył Jakub Kustra. Trzy minuty później po asyście Sebastiana Surmaka i wykończeniu akcji przez Przemysława Kamińskiego było już 2:0 dla gostynińskiej drużyny. Na 3:0 podwyższył w 21 minucie Michał Matecki, a tuż przed przerwą czwartą bramkę po strzale z dystansu zdobył Jakub Kustra. Druga połowa zaczęła się od lekkiej przewagi gospodarzy z Bielska, po zagraniu ręką jednego z piłkarzy Mazura w polu karnym, karnego dla Zrywu podyktował arbiter spotkania. Bramkarza Mazura pokonał z jedenastu metrów Adrian Żuchniewicz, były zawodnik gostynińskiego zespołu, który powrócił do gry w Zrywie w przerwie między sezonami dwa miesiące temu. Mazur nie dawał za wygraną, i strzelał kolejne gole, na 5:1 po zespołowej akcji do pustej bramki trafił kapitan drużyny Piotr Dutkiewicz, natomiast na 6:1 wynik ustalił Kustra, zdobywając hat-tricka. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie.

Mazur w tabeli jest na drugim miejscu. W innym bardzo ważnym meczu Amator Maszewo wygrał na wyjeździe z Kasztelanem Sierpc 2:1, dzięki temu Mazur z 10 punktami jest wiceliderem.

Zryw Bielsk 1:6 Mazur Gostynin

Bramki: 60' Adrian Żuchniewicz - 13' 40' 84' Jakub Kustra, 16' Przemysław Kamiński, 21' Michał Matecki, 79' Piotr Dutkiewicz

Zryw: Kamil Grzelak – Jarosław Sulkowski (46' Krzysztof Przygocki), Maciej Stocki, Damian Wierzchowski - żółta kartka, Kamil Gapiński, Rafał Sadecki (46' Łukasz Umiński), Damian Lewandowski, Bartłomiej Lorenc - żółta kartka, Adrian Żuchniewicz, Damian Pomorski – żółta kartka, Filip Orłowski - żółta kartka

Mazur: Arkadiusz Kalinowski – Bartosz Dutkiewicz, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Łukasz Kiełbasa, Sebastian Surmak (81' Arkadiusz Wróblewski), Bartłomiej Dębicki, Maciej Piórkowski - żółta kartka, Przemysław Kamiński, Michał Matecki, Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk