Reklama

Miasto otrzymało dofinansowanie na wymianę domowych kotłowni

Opublikowano:
Autor:

Miasto otrzymało dofinansowanie na wymianę domowych kotłowni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 70 tys. zł dofinansowania na zakup kotłów otrzymać ma miasto w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie Gostynina. W wyniku promesy udzielonej przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, wsparciem zostanie objętych 14 gospodarstw domowych.

Do 70 tys. zł dofinansowania na zakup kotłów otrzymać ma miasto w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie Gostynina. W wyniku promesy udzielonej przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, wsparciem zostanie objętych 14 gospodarstw domowych.

Decyzja została podjęta uchwałą z dnia 27 czerwca 2017 r. Dofinansowanie w wysokości do 70 tys.zł stanowi 42% kosztu kwalifikowanego zadania. Wysokość dofinansowania z WFOŚiGW dla pojedynczego gospodarstwa domowego wynosi, zgodnie z regulaminem naboru, nie więcej niż 5 tys. zł zł.

Planowane jest objęcie wsparciem 14 gospodarstw domowych z terenu miasta Gostynina, których właściciele w stosownym czasie złożyli deklarację udziału w „Programie Poprawy jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego – ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizacje kotłowni” oraz którzy zamierzają wymienić dotychczasowe źródło ciepła. Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie oraz dokumentacją konkursową wsparcie WFOŚiGW obejmie zakup 5 pieców gazowych oraz 9 kotłów na biomasę. Przewidywana całkowita wartość przedsięwzięcia została oszacowana na kwotę 169,7 tys. zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE