Reklama

Młode pokolenie pod zamkiem. Magistrat posadził jesiony

Opublikowano:
Autor:

Młode pokolenie pod zamkiem. Magistrat posadził jesiony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe nasadzenia wypełniły pustkę po leciwych drzewach wyciętych pod zamkiem. W tym tygodniu pracownicy magistratu posadzili tam 14 jesionów wyniosłych, a w okolicy ronda (przy figurce) posadzono dwie sztuki lipy. Drzewa zostaną również zabezpieczone siatką w związku z pobliskim siedliskiem bobrów.

Nowe nasadzenia wypełniły pustkę po leciwych drzewach wyciętych pod zamkiem. W tym tygodniu pracownicy magistratu posadzili tam 14 jesionów wyniosłych, a w okolicy ronda (przy figurce) posadzono dwie sztuki lipy. Drzewa zostaną również zabezpieczone siatką w związku z pobliskim siedliskiem bobrów.

Nowe nasadzenia zostały wykonane w zamian za usunięte 9 sztuk drzew jesionu wyniosłego. Przypomnijmy, że drzewa ścięto w lipcu tego roku, co przyczyniło się do jatki pomiędzy radnymi a urzędnikami magistratu.

Pozwolenie na nowe drzewa zostało wydane z upoważnienia Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków przez Kierownika Delegatury w Płocku Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie. Jak wyjaśnia magistrat, usunięcie drzew było podyktowane ich bardzo złym stanem zdrowotnym, a co za tym idzie zagrożeniem dla bezpieczeństwa osób przebywających na tym terenie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE