Reklama

Reklama

Młodzież wie, jak chronić środowisko: laureaci konkursu nagrodzeni

Opublikowano: śr, 20 gru 2017 10:19
Autor:

Młodzież wie, jak chronić środowisko: laureaci konkursu nagrodzeni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w organizowanej przez Starostę Gostynińskiego XIII Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn.: „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”. Tegoroczna edycja została ogłoszona w marcu bieżącego roku. 

Reklama

Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w organizowanej przez Starostę Gostynińskiego XIII Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn.: ?Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne?. Tegoroczna edycja została ogłoszona w marcu bieżącego roku. 

Celem Konkursu, który organizowany jest od 13 lat, jest promowanie selektywnej zbiórki surowców oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży, personelu szkół oraz rodziców w segregowanie odpadów. Konkurs organizowany jest w 5 kategoriach: szkło, makulatura, tworzywa sztuczne, zużyte baterie oraz metale.
Do Konkursu zgłosiło udział 21 placówek oświatowych w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, szkoły średnie oraz szkoły specjalne.
W trakcie trwania Konkursu tj. od marca do 31 października zebrano w sumie ponad 50 ton surowców wtórnych w tym: ponad 250 kg tworzyw sztucznych, prawie 19 ton metali, ponad 34 tony makulatury oraz 164 kg zużytych baterii.
Zwycięzcy i wyróżnieni w XIII Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn.: „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne” 

W kategorii „Tworzywa sztuczne”
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Lucieniu, 
II miejsce uzyskało Liceum Ogólnokształcące w Gostyninie.
W kategorii „Metale” 
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Trębkach
II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gostyninie, 
W kategorii „Makulatura” 
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gostyninie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Teodorowie, 
W kategorii „Zużyte Baterie”
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Białotarsku, 
II miejsce Szkoła Podstawowa w Szczawinie Kościelnym, 

Wyróżnienie w konkursie za zebranie selektywne odpadów otrzymują: Miejskie Przedszkole Nr 2 w Gostyninie, Szkoła Podstawowa w Pacynie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyninie, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie oraz Przedszkole Samorządowe w Szczawinie Kościelnym.
Serdeczne podziękowania należą się dzieciom i młodzieży, ale także nauczycielom - opiekunom za ich wkład i zaangażowanie w organizację konkursu na terenie szkół i przedszkoli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.