Reklama

Mundurowi ostrzegają kierowców: za wyciekający olej możesz stracić dowód rejestracyjny

Opublikowano:
Autor:

Mundurowi ostrzegają kierowców: za wyciekający olej możesz stracić dowód rejestracyjny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu na terenie powiatu gostynińskiego straż pożarna musiała interweniować dwa razy w związku z zalegającymi na ulicy plamami oleju. Warto pamiętać o tym, że za wyciekające płyny z samochodu policjanci mogą zatrzymać dowód rejestracyjny.

W tym tygodniu na terenie powiatu gostynińskiego straż pożarna musiała interweniować dwa razy w związku z zalegającymi na ulicy plamami oleju. Warto pamiętać o tym, że za wyciekające płyny z samochodu policjanci mogą zatrzymać dowód rejestracyjny.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w poniedziałek. Po godzinie 18 zastęp OSP Sanniki został skierowany na drogę w Sannikach, która prowadzi do Siedlec.Strażacy przy użyciu sypkiego sorbentu usunęli z nawierzchni asfaltowej plamę oleju. Druga interwencja strażaków miała miejsce w Legardzie, gdzie plama oleju znajdowała się na przejeździe kolejowym. Wczoraj po godzinie 3 w nocy strażacy z zastępu JRG Gostynin również przy użyciu sypkiego sorbentu usunęli plamę oleju z przejazdu kolejowego.

Kierowcy muszą pamiętać, że za wyciekające płyny z samochodu policjanci mają prawo zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować auto na badania techniczne. Olej silnikowy to podstawowy i najważniejszy płyn w samochodach, dzięki któremu silnik może pracować. Jak się okazuje, jego wyciek może być poważnie niebezpieczny nie tylko dla silnika, jak również dla innych kierowców. Plamy oleju na drodze mogą spowodować, że inny uczestnik ruchu drogowego wpadnie w poślizg, co będzie mogło skutkować wypadkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE