Reklama

Nadchodzi marznąca mżawka. Meteorolodzy ostrzegają

Opublikowano:
Autor:

Nadchodzi marznąca mżawka. Meteorolodzy ostrzegają  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dzisiejszego poranka w naszym mieście może być bardzo ślisko na ulicach. Powodem tego jest nocna mżawka, która momentalnie zamarza i powoduje gołoledź. Mieszkańcy powinni być przygotowani na takie warunki również w sobotni poranek.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dzisiejszego poranka w naszym mieście może być bardzo ślisko na ulicach. Powodem tego jest nocna mżawka, która momentalnie zamarza i powoduje gołoledź. Mieszkańcy powinni być przygotowani na takie warunki również w sobotni poranek.

W ciągu dnia za oknem mamy już dodatnie temperatury. Nieco inaczej sytuacja wygląda nocą, gdzie termometr za oknem pokazuje temperaturę poniżej zera. Według opinii synoptyka Jakuba Gawrona, dzisiejszego poranka mieszkańcy Gostynina powinni być czujni, ponieważ na drogach może pojawić się gołoledź. Gostynianie z niebezpieczną ślizgawką będą musieli się również zmierzyć w sobotę rano, ponieważ jak wynika ze wstępnych ustaleń meteorologów, z piątku na sobotę w nocy również ma pojawić się mżawka, która powodować będzie gołoledź.

W Gostyninie ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia, który dotyczy marznących opadów. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest przede wszystkim ostrożność.

O niebezpieczeństwie, jakie powoduje gołoledź mieszkańcy Gostynina już niejednokrotnie przekonali się na własnej skórze. Marznący deszcz kilkukrotnie postawił w gotowości służby porządkowe miasta, które od wczesnych godzin dbały o bezpieczny stan jezdni i chodników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE