Reklama

Narodowe Czytanie w bibliotece

Opublikowano:
Autor:

Narodowe Czytanie w bibliotece - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę 5 września o godz. 16.00 odbyła się IX edycja Narodowego Czytania. - W tym roku wspólnie czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego - informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie.

W sobotę 5 września o godz. 16.00 odbyła się IX edycja Narodowego Czytania.  - W tym roku wspólnie czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego - informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie.

W czytaniu wzięli udział m. in. przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, uczniowie, młodzież, poeci, czytelnicy, bibliotekarze i przyjaciele biblioteki. Wspólnie odczytaliśmy V aktów. W tym wyjątkowo trudnym czasie podjęliśmy się wspólnego czytania tak wybitnego wieszcza jakim jest Juliusz Słowacki. W trakcie usłyszeliśmy utwory w wykonaniu Sylwii Kogucińskiej: „Prząśniczka”, „Pieśń Wieczorna” Stanisława Moniuszki, „Gdy ostatnia róża zwiędła” Ignacego Jana Paderewskiego. Sylwia Kogucińska uczy się śpiewu solowego pod kierunkiem pani profesor Anny Jeremus Lewandowskiej w Szkole Muzycznej w Gąbinie. Akompaniował pan Maciej Milczarek – nauczyciel klasy fortepianu w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyninie.

Narodowe Czytanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Była także możliwość obejrzenia wystawy o Jakubie z Gostynina patronie z biblioteki oraz otrzymania pamiątkowego stempla.

Fot. Szkoła Podstawowa nr 1 Gostynin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE