Reklama

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Opublikowano:
Autor:

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To polskie święto państwowe obchodzone corocznie od 2011 r. 68 lat temu w więzieniu mokotowskim władze komunistyczne rozstrzelały siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Byli oni ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami walki o wolność i niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją.

To polskie święto państwowe obchodzone corocznie od 2011 r. 68 lat temu w więzieniu mokotowskim władze komunistyczne rozstrzelały siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Byli oni ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami walki o wolność i niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją.

Pierwsza część tegorocznych Obchodów Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest już za nami. Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z panią poseł Anną Cicholską oraz z przedstawicielami samorządów, oświaty, instytucji i stowarzyszeń lokalnych dokonali symbolicznego upamiętnienia żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego składając kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny”.

Natomiast druga część miejskiej uroczystości - koncert „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się w najbliższa niedzielę (3 marca) o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do zamku gostynińskiego na bezpłatny koncert przygotowany przez nauczycieli i uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej w Gostyninie, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory poruszające trudną historię Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE