Reklama

Nauka poprzez zabawę, czyli Europejski Tydzień Kodowania w SP nr 5

Opublikowano:
Autor:

Nauka poprzez zabawę, czyli Europejski Tydzień Kodowania w SP nr 5 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 7-22 października odbędzie sie Europejski Tydzień Kodowania, wobec którego Szkoła Podstawowa Nr 5 nie przejdzie obojętnie. W tych dniach będą miały miejsce zajęcia z programowania i robotyki, a także liczne warsztaty organizowane we współpracy z innymi placówkami oświaty. Będzie to doskonała okazja dla najmłodszych uczniów, by zdobyć wiedzę z podstaw informatyki.

W dniach 7-22 października odbędzie sie Europejski Tydzień Kodowania, wobec którego Szkoła Podstawowa Nr 5 nie przejdzie obojętnie. W tych dniach będą miały miejsce zajęcia z programowania i robotyki, a także liczne warsztaty organizowane we współpracy z innymi placówkami oświaty. Będzie to doskonała okazja dla najmłodszych uczniów, by zdobyć wiedzę z podstaw informatyki.

Gimnazjum nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie od czterech lat regularnie organizuje Europejski Tydzień Kodowania. Uczniowie klasy IA szkoły podstawowej wraz ze swoją wychowawczynią oraz nauczycielkami z punktu przedszkolnego prowadzić będą warsztaty z kodowania przy wykorzystaniu Maty Drzewo - zestaw do kodowania wraz z klockami Kolorowe Figury. Tworzące całość pomoce do kodowania i odkodowywania pozwalają na aktywne zdobywanie i poszerzanie wiedzy związanej z programowaniem poprzez zabawę.

W szkole prężnie działają pasjonaci kodowania, którzy silnie motywują i dzielą się swoimi umiejętnościami z uczniami gostynińskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Tradycją stały się cykliczne szkolenia i warsztaty profesjonalnej drużyny informatycznej „Alice3”, specjalizującej się w programowaniu w języku JAVA.  Uczniowie zaprezentowali w języku angielskim swoje animacje wykonane w programie Alice 3 oraz swój kanał „Drużyna Alice3” na stronie Youtube, który zawiera filmy z aplikacjami i przykładami robotów wykonanych z zestawów Lego Mindstorms.

W tym roku przy organizacji Europejskiego Tygodnia Kodowania podstawówka będzie ponownie współpracowała ze swoimi zaprzyjaźnionymi szkołami tj. Samorządową Szkołą Podstawową nr 6 we Wrześni i Szkołą Podstawową nr 3 w Ząbkach, które będą prowadziły warsztaty z programowania i robotyki dla gostynińskich przedszkolaków.

Nowością tegorocznej edycji Codeweek będą warsztaty programowania dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, gostynińskich szkół średnich oraz bezrobotnych z terenu powiatu gostynińskiego. Dwugodzinne bezpłatne warsztaty dla osób dorosłych i bezrobotnych odbędąsię w dniu 12 października 2017r. w godzinach 13:30 – 15-30 na gostynińskim zamku. Każdy uczestnik spotkania powinien zabrać ze sobą laptop z zainstalowanym:
•    interpreterem Pythona (najlepiej wersja 3.x),
•    prostym edytorem tekstu (np. Notepad++).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE