Reklama

Nie jest dobrze. Jeździmy bez zapiętych pasów

Opublikowano:
Autor:

Nie jest dobrze. Jeździmy bez zapiętych pasów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. 

W czasie prowadzonej akcji mundurowi odnotowali 15 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym przez 13 kierowców. Przez te smutne statystyki funkcjonariusze będą prowadzić podobne działania cyklicznie.

- Przypominamy, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa odpowiada osoba, która tego obowiązku nie dopełniła - informuje podkom. Dorota Słomkowska, oficer prasowy KPP Gostynin.

Za prowadzenie samochodu bez zapiętych pasów można zapłacić 100 zł mandatu i otrzymać 2 punkty karne. Dodajmy, że kierowca ma obowiązek, upewnić się czy wszyscy pasażerowie zapięli pasy. W innym wypadku może dostać kolejne 100 zł mandatu i 4 punkty karne. 

W sytuacji, kiedy kierowca upomniał pasażerów, aby zapięli pasy, a nie był świadomy, że osoby podróżujące nie zastosowały się do polecenia, to nie zapłaci mandatu. Wtedy to każdy pasażer, który nie zapiął pasów otrzyma mandat 100 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE