Reklama

Reklama

Obchody Święta Policji w Gostyninie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi mundurowi na co dzień współpracują. Dzisiaj na dziedzińcu Zamku w Gostyninie odbył się uroczysty apel z okazji 102 rocznicy poswatania Policji Państwowej.

Reklama

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Gostyninie insp. Zbigniewowi Włodkowskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po przywitaniu ze sztandarem, odegrano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie Komendant w przemówieniu powitał zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych, oraz podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za ich zaangażowanie i trud włożony w codzienną pracę. Później przyszedł czas na wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz stanowiska służbowe.

Na obchody Święta Policji w Gostyninie zaproszeni zostali m.in. Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Burmistrz Miasta i gminy Sanniki Gabriel Paweł Wieczorek, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Wójt Gminy Szczawin Kościelny Barbara Stępniak, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie brygadier Mariusz Ostrowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz oraz ksiądz kanonik Jerzy Ławicki.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu awansowanych zostało 27 policjantów naszej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie wydał rozkaz o mianowaniu na stopień starszego posterunkowego Policji 3 funkcjonariuszom naszej jednostki.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej medalem brązowym „Za długoletnią służbę” odznaczył asp. szt. Łukasz Torno oraz pracownika cywilnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie Monikę Lachowską. Minister Spraw Wewnętrznym i Administracji brązową odznaką „Zasłużony Policjant” odznaczył asp. szt. Marcina Cichońskiego.

Podczas uroczystości odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu Waldemara Wołowca, skierowany do mazowieckich policjantów i pracowników.

Podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz/ KPP Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy