Reklama

Okruchy pamięci na Zamku: przyjdź na projekcję filmu

Opublikowano:
Autor:

Okruchy pamięci na Zamku: przyjdź na projekcję filmu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Po- lin" – tu zamieszkamy – powiedzieli Żydzi, którzy dotarli do Polski w XIII wieku spotykając się z gościnnością i życzliwym przyjęciem. Przez wieki, na terenach Rzeczpospolitej, stworzyli własny świat i kulturę. W czwartek w sali kolumnowej Zamku odbędzie się projekcja filmu „Po-lin. Okruchy pamięci" opowiadającym o świecie żydowskich społeczności przedwojennych polskich miast.

?Po- lin" ? tu zamieszkamy ? powiedzieli Żydzi, którzy dotarli do Polski w XIII wieku spotykając się z gościnnością i życzliwym przyjęciem. Przez wieki, na terenach Rzeczpospolitej, stworzyli własny świat i kulturę. W czwartek w sali kolumnowej Zamku odbędzie się projekcja filmu ?Po-lin. Okruchy pamięci" opowiadającym o świecie żydowskich społeczności przedwojennych polskich miast.

Fil powstał na podstawie materiałów filmowych zrealizowanych w latach dwudziestych i trzydziestych przez Żydów, którzy wyemigrowali wcześniej do USA, a do Polski przyjechali w odwiedziny do krewnych, zabierając ze sobą kamerę filmową. „Po-lin" to pełne radości spotkania rodzinne, proste sceny z życia codziennego, synagogi i jeszyboty, żydowskie domy starców i sierot, tętniące życiem targowiska. To one były inspiracją do zrobienia tego filmu.

W „Po-lin" użyto fragmentów 19 filmów amatorskich, nakręconych w latach 1929 - 1937. Ukazane na nich zostały społeczności miast i miasteczek Polski.

10 listopada o godz. 17:30 odbędzie się projekcja filmu. Miejsce: sala kolumnowa Zamku gostynińskiego. Wstęp wolny. Po projekcji będzie czas rozmów i dyskusji przy herbatce o "Wielokulturowym Gostyninie". Projekcja filmu jest jednym z działań w ramach projektu o nazwie „Wielokulturowy Gostynin", o którym można przeczytać na blogu: http://www.wielokulturowygostynin.blogspot.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE